merhaba! itü sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bir interaktif sözlüktür. daha fazla bilgi alabilir, üye olarak içeriğin genişlemesine katkıda bulunabilirsiniz.
  1. 1

ayakkabı boyayan çocuk lafları

1. bu başlıkta
  2. bakın dur
  3. sırala
  1. istanbul anadolu yakasının muhtelif yerlerinde * * çok kez yaşanmıştır.

boyacı çocuk : boyat yoksa sikerim...

boş boş bekleyen kişi : yok yav...nasıl sikiyosun merak ettim..bi yap da göriim..

boyacı çocuk : (ıslık çalarak arkadaşlarını çağırır)...ee?

olayın sonrası kişinin ortamdaki ağırlığına, sağlamlığına göre şekillenir.ama şu kesindir ki iş boyatma aşamasına varırsa bu herifler yol boyu peşinizden gelirler, tatsızlık çıkarırlar.en iyisi hiç cevap vermeden uzaklaşmaktır.kalkıp laf dalaşına ve hatta kavgaya girilirse sonradan gereksiz yere gerildiğinizi anlarsınız.anlatılanlara göre bu namussuzlar zamanında kadıköy'de bir adamı kışın ortasında denize atmışlardır daha da iğrenç bir olay ise boğa'nın orda yaşanmış, yaşlı bir adamın bastonunu kırmışlardır.

(bkz: çocuk çocuk değil şeytan)
  2. üsküdar vapur iskelesinde geçen bir diyalog:

- abi boyiim be siftah walla.
    - boyama temiz onlar görmüyo musun?
    - parlatim?
    - hayır.
    - sileyim o zaman?
    - hayır!
    - o zaman para ver.
    - boyamadan ne parası lan?
    - boyiim o zaman?
    - boyama.
    - silcem.
    - kaybol git!

o gitmedi ama ben kurtulmak için sigarayı atıp iskeleye girmek zorunda kaldım.
  3. bizzat yaşadığım bir olay

yer kadıköy rex sineması önü, yıl 2000

küçük kuzeniyle film izlemeye gelmiş culdesac biletini almış, film başlayana kadar bekleme yerinde oyalanmaktadır.kapının dışından bir boyacı el kol işaretleri yapar bi gelsene türünden..culdesac boyacının yanına vardığında boyuyoruz abi sözüyle karşılanır.yok istemez diye cevaplar.fakat bizim çirkef boyacı ısrar eder..culdesac da uğraşmaz..içeri kaçar.bunun üzerine boyacı arkasından tehditler yağdırır.."çıkışta bekliyorum..bak bakalım nasıl boyuyorum" diye..bunun üzerine culdesac filme girmeden büyük kuzenini telefonla arar."abi çıkışta bekle beni..götümde patlamasın" diye haber verir.büyük kuzen ,tabiri cayizse, kadıköy'de ne kadar manyak varsa toplamış ve film çıkışında culdesac'ı beklemektedir ,hatta bi güzel de john benjamin * geçer

"hani lan boyacı tırsak herif.."

"ee..adam toplayıp gelicem demişti.."

ve sonra eve dönülür.
  4. durum:ağlayan küçük çocuğun önünde kırılmış boya şişeleri
    diyalog:
    boyacı-ühühü büyükler geldi boyalarımı kırdı
    acıyan insan-ah yavrum yazık sana.acımasızlar.ne kadar zararın al bakim sen şu 10ytl'yi ağlama güzel yavrum.ay çok da küçükmüşsün sen.
    boyacı-çok sağolun teşekkür ederim.fırk fırk(burun çekme efekti)
    gerçek:o kırık şişeler aslında çok önce kırılmış olan boş şişelerdir her gün yeniden toplanır ve insan trafiğinin yoğun olduğu bir yerde yolun ortasına saçılır.dökülmüş görülen boyalarda da aynı durum söz konusudur.
  5. sevgiliyle gezilmektedir.

-abi sevgilini seviyorsan boyıyım.
    -kimi sevgilimi mi?
    -yok abi ayakkabını...
    -iyi de abicim nasıl boyican bu ayakkabıyı? spor ayakkabı bu!
    -olsun abi boyarız.
    -olmaz öyle şey!
    -o zaman para ver!
    -ne için?
    -karnım aç.
    -gel sana ekmek arası birşey alayım olur mu?
    -hayır parayı ver!
    -olmaz ya ekmek arası birşey alayım yada yok para!
    -siktir git o zaman.
    -?!!_!?
  1. 1