• isle of dreams
    itü sözlük yazarlarına özel %20 indirimli biletler için son tarih 19 temmuzkayıt ol
  1. romantizmin doruklarında gezen ve yeni başlayan ilişkilerine renkli tadlar katan sevgililerdir. günümüzdeki yozlaşmış ilişkilere ve ilişki sürelerine bakılacak olursa bir ay bile dönümünü kutlamak için uzun bir zamandır. eğer 1 yılı devirmelerine rağmen hala ay dönümü kutlamaya devam ederlerse... amaaaan bırakın etsinler.
  2. yıl dönümü dışında her ay ilişkilerinin başladığını hissettikleri günü kutlayan, birbirlerine karşı sevgili insanlardır. bi motivasyon olsa gerek bu kutlamalar; yemekle de olsa telefonla da olsa mesajla da olsa.. etrafta görürüz.. bir de bunu eleştirenler oluyor ki; olumsuz eleştirenlerin çoğunun sap olduğu gözlemlenir (bkz: keh keh)
  3. 1 ay beraber olmuş olmayı başarı olarak gören çiftlerdir bunlar. sonsuza kadar beraber olacaklarını düşünen çiftler ise bir ayın hesabını yapmaz, gerek bile görmezler. hatta benim gibiler o günün tarihini bile bilmez, unutur. değil ay dönümü, yıldönümü bile kutlamaz haliyle.

evlilik yıldönümü güzel bişeydir,bu kutlanasıdır mesela, sevgililer günü de sonuçta dünyaca kutlandığından ötürü es geçilmemelidir, doğumgünleri için zaten şunu söyleyebilirim ki bence kutlanılası tek bi gün seçmek gerekiyorsa bu da doğumgünleridir. (çift dendiğine göre x2 atmak lazım buraya) yılda 4 kutlama etti bile. bi de ay dönümü bi de yıl dönümü. delirdiniz heralde bir yılda 12 ay var.

na ciddi ilişkiler için 1 ayı doldurmuş olmanın şaşkınlığı diyebiliyorum buna ancak. veyahut ben çok naromantik bi kızım. bilemedim.

aç parantez bugün sevgilimle birinci ay dönümüm. bugün onunla beraber olduğum herhangi bir günden daha çok ya da daha az özel değil benim için. bugün onunla beraber olduğum her gün kadar çok özel ve güzel.

en azından bu sefer tarihi hatırlıyorum, bu nedenle şaşkınım.
  4. henüz yıla erişememiş olan sevgililerdir. yılları devirsinler onu da kutlarlar abisi merak etme sen.
  5. tanık olduklarım için söylüyorum, genelde kutlayacak bir yıl dönümleri olmadan ayrılan sevgililerdir, bazıları kendilerini iyi tanır, 'hoşluk olsun zaten yıl olmayacak yine' diye düşünerek ay dönümü kutlar.
  6. görmemiş sevgililerdir. yoksa ilişkinin yıllar sürebileceği ihtimalini düşünüp,böyle saçmalıklara vakit harcamazlardı.
  7. isterlerse gün dönümünü bile kutlayabilecek sevgililerdir. size ne ulan. milletin sevgisini yaşayış şekline karışmayın bari. ayıptır, yazıktır.

not: şuana kadar hiçbir olayın yıl, ay vb. dönümlerini kutlamış değilim.