merhaba! itü sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bir interaktif sözlüktür. daha fazla bilgi alabilir, üye olarak içeriğin genişlemesine katkıda bulunabilirsiniz.
  1. 4

ayşe arman

1. bu başlıkta
  2. bakın dur
  3. sırala
  4. #kültür sanat
  5. #gündem
  6. #kişiler
  1. yazacak mantıklı konular ve röportajlar tıkanınca, konu olarak, sevgilisini, kedisini ve seksle ilgili fantezilerini seçen yazar kişi. aynı zamanda bir kız çocuk annesi. tabii bu sayede, 1 aylık röportajlarının yarısı artık bu küçük hanımla ilgili. sıkıcı ve kötü haberlerle dolu gazete de, neşeli birkaç satır okuyayım, dediğinizde, imdadınıza yetişir. yazdığı konular ne kadar sizi ilgilendirir orası bilinmez.
  2. sevimsiz bir kadın.

her röportaj yaptığına hayran, ki bizler de "vay anasını kadın gidip kimi bulmuş da röportaj yapmış" diyelim. kendini marjinal gösterme yolunda donsuz gezen ve bunu çalıştığı ortamda da afişe ettiği rivayet edilen, sevimsizliğinin yanı sıra bi de çirkin bir kadın.
  3. mehmet eroğlu nun kusma kulübü kitabında adı bibi olarak geçen ve romanın sonlarına doğru da üzerine kusulan kadın.
  4. tarsus amerikan kolejinden mezun olupta buzda dans jürisinde ingilizce konuşamamasına anlam veremediğim kişi...heyecan yaptı heralde.

kangurular kovalasın..dubai'de takılsın...da denilebilir.
  5. arada sırada sözlükte nefis hollwod replikleri görüyorum ama gerçek hayatta hollywood ağzıyla konuştuğuna şahit olduğum tek insan.

buzda dansın final bölümünde, zeynep tokuş'a türkçesi, "sen çok iyisin ama asena çok geliştirdi kendini. böyle mantıksız bir gerekçeyle o kazansın istiyorum" demek olan şu cümleyi kurdu:
    - zeynepçiğim asena kazanmalı bence, yani o kendini öyle geliştirdi ki, sen başından beri... lanet olsun dostum sen çok iyisin!

bir de saçlarını sevimli bulup da ne yazıyor lan acaba, diye düşünüp bir kaç yazısını okumuştum yıllar önce. poposunun tepsi gibi olmasından duyduğu üzüntüyü anlatıp duruyordu. yıllar sonra bir baktım ki, tuba ekinciye "poponla gündeme gelmekten bıkmadın mı?" diye soruyor.

unutmadan, kendisi gazetecidir. görsen gazeteci demezsin, denilecek türden.
  6. ayşe teyze reklamları gibidir. ayşe teyze'nin elinde deterjanla çıktığı o reklamlara da sinir olur ama hatırlarız, biliriz ya...bu kadına da sinir olunuyor ama biliniyor, okunuyor. incelenmesi gereken bir kadın.
  7. marjinal görünmeye çalışan yazarlıkla uzaktan yakından alakasız olan şahıs.ingilizce konuşamama gibi bir özürü vardır
  8. hülya avşar klonunun gazeteci geçinen versiyonu..

sadece röportajları gerçekten başarılı bir kadın(gazeteci değil), gerisini geçiniz..
  1. 4