• videolar

• +1 görseller

• ateistlerin cevaplayamadığı sorular
  1. ateist olsam şöyle cevap verirdim
    -allah cc bu üstün vucudunu 65 yıl yaşayasın diye mi verildi ?
    pardon kim verildi? cümleyi anlamadım. eğer allah verdi diyorsan, zaten bir ateist için bu soruda bir çelişki var.

-insanlarına sadece bu dünyada yaşaması için mi gönderildi öldükten sonra ne olacaksın?
    uzaya çıkıp sana ruhsal sikimi sallayacağım, sonrada kuş olup uçacağım. ateistlerin ruh temalarına inanmadığını nerden çıkardın. bilimsel olarak ruh denen enerji kanıtlanmış durumda zaten ve de islam ile gelişen bir olgu değildir ruh. mısırlılar bile ruha inanırdı. sonuç itibari ile herşey enerjiden oluşmuştur teması bunu anlatmaktadır zaten. yani ölümden sonrasının yok olduğunu nerden çıkardın. onlar sadece sonrasının bilinemeyeceğini düşünmekte, bu kadar.

-cinlere inanıyorsun korkuyorsun da niye allaha inanmıyorsun
    portakal reçellisi süper oluyor ama, ne alakası var şimdi allahla (bkz: eti cin)
    kim söyledi çocuğum bir ateistin cine inandığını sana? ayrıca cinler sadece kur'an'a ait bir olgu değil. senin bilmediğin çok çok eski kabala destanlarında, hatta eski tanrılara ait destanlarda bile adları geçer.

-görmediğin şeylere inanmıyorsun madem kokuya elektriğide mi inanmıyorsun?
    çoğunuzun tuttuğu ak partinin ampulünede mi bakmadın, a benim ampul kafam. ampul ışığını görmüyon mu sen evde. önce fizik öğren canım, elektrik direk, koku ise değişik termal kameralarda görünebilir.

şimdi tüm bunları ateist olmamama rağmen neden yazdım. allah insanın içindeki maneviyatta gizlidir. inanan inanır, inanmayan inanmaz. sen ve senin gibi armutlar insanları dinden soğutmaktan başka birşey yapmadığı için bu cevap da sidik yarıştırıp, çocukluğunda sorun yaşayan tiplere kapak olsun. git önce kendi dinini doğru dürüst öğren, ibadetini yap, bir ateistte ne yapmak istiyorsa onu yapsın.
    (bkz: elalemin derdi seni mi gerdi)
  2. -söyle bakalım, tuttun mu orucunu bu sene? (babannenin ya da dedenin sorduğunu düşün)
    -...(başka tarafa bak, kafa salla, konuyu değiştir..)

not: bigbang sırasında hiç bir şey yok derken, pozitif yüklü bir boşluk düşün. zaman yok. varlık yok. ama bir şeyleri var edebilir içinde. yani varlığın tersi olarak hiçlik gibi düşünme. ya da düşün ya takıl anasını satayım.
  3. onlar da müslümanlara soruyor:
    - 65 yıl ibadet etmek için mi yaşıyorsun?

- sen öldün de bir yere gittin mi?

- tanrı'ya inanmayan ateist cine niye inansın? arap mitolojisinde bir varlık sen niye inanıyorsun?

- sen her boka inanıyor musun? var diye elektriğe mi inanıyorsun? soru bile boktan oldu.
  4. - madem allah yok, kuran'ı kim indirdi?

(ben bunu yaşadım arkadaş. unutmak için meditasyon yapıcam.)