1. gelen saçma ve sinir bozucu mesaja cevap verirken kendini tutamayıp küfredecek kişinin sonradan cevap olarak gelecek mesajı hiç çekemeyeceğini anladığında karşı tarafı susturmak ve kendi huzurunu bozmamak için tercih ettiği çok başarılı yöntem. her insan üzerinde başarılı bir teknik değildir. bunun için uygulanacak tek çözüm mesajlaşmak yerine konuşmaktır. mesaj zor zamanlarda kullanılmalı, her fırsatta mesaj çekmeye çalışanlara doğru yolu göstermeli.
 2. kişilerin çeşitli durumlarda yaşadıkları yoğunluktan kaynaklanan durumdur. sonra da unutulabilir elbette unutulma meselesi mesaj gönderen kişinin, mesajı alan kişinin gözündeki önem sıralamasındaki yeri ile alakalıdır. cezalandırma tatiği olarak kullanılmasına ise bünyem sanıyorum karnımda biriken gazlar nedeniyle anlam veremektededir. denemek, görmek, öğrenmek, bilmek tecrübe etmek lazım.
 3. sözlükse mevzubahis olan sinir bozucu bir durumdur. şimdi yüz yüze bakıyoruz şurada. bir de sözlükte mesajın karşı taraf tarafından okunup okunmadığını da anlayabiliyoruz. bilmeyen arılar için hayali bir parantez açayım. attığınız mesajın nick kısmı başta kalın gözükür. karşı taraf okuyunca normale döner.

  işte mesela eleman duyuru vermiştir. tıklarsınız, uzun bir cevap atarsınız. aradığı tüm cevaplar mevcuttur orada, değerli zamanınızı ayırırsınız. bakarsınız mesajı okur, aradan zaman geçer cevap gelmez. sonra duyuru çözüldü olarak işaretlenir ve hoop elde var sıfır. samimiyetsiz teşekkürler de ayrı sinir bozucu farkındayım da insan takdir edildiğini değil, kaale alındığını bilmek ister. yani "ok dostum mesajını okudum zaman ayırmışsın sağol da ben onu sormuyodum ki mal mısın sen" şeklinde bir cevap bile gelse aha bu beni insan yerine koyuyor dersiniz. herhangi bir geri dönüş olmayınca eliniz ayağınız boşalır. bir anda tüm hayalleriniz tepetaklak olur. yaşama sevincinizi kaybedersiniz. velhasıl kelam, cevap atanları koruyalım, atmayanları da uyarmayalım. o ne lan öyle ezik gibi.
 4. bak şimdi gerildim ben işte bu mevzuya, ki hassasım bu konuda, söyleyeceklerim var.

  192387129 numaralı giri için ;

  '' eheh abi oluyor demek öyle hayatta, hem doğru demişsin aldırma sen ''.

  ses yok.

  '' ahaha epey güzelmiş, eline sağlık ''.

  ses yok.

  '' epey iyi olmuş bu ''.

  ses yok.

  bak ama geriliyorum bunlara işte, heeee, ama hemen belirteyim bak.

  '' tanışalım mı ''
  '' nerden ''
  '' ehehe, bende çok severim, msn var mı ''

  vs vs vs gibi yarak kürek mesajları atanın amına koyim. o ayrı. sözlüğü başka amaçla kullanıp yonja, facebook ( ki amacı da bu değildi ah bu türkolar ) netlog gibi sitelerdeki faaliyetleri buralarda gerçekleştirenleridir deminki küfrüm.

  ama hacı, hacı teyze, mesj atmışım, sana yavşamak, senden bir gelir kapısı elde etmek ya da ne bileyim, senin oturduğun sandalyeye göz koymak gibi gayelerim yok. iyi niyetle mesaj atıyorum, he diyeceksiniz '' biz niyet okuyucusumuyuz ''. tamam de ama, ulan :d yap :d yap ne bileyim gülücük yap, eheh de, tüm '' siktir git lan başımdan '' gibi hislerinle ama benim mesajımı havada asılı bıraktırtma.

  aç parantez konu hakkında öyle afili , egzantrik tespitler de yapmaya gerek yok , sadece karşılıklı takılmalarda ufak bir saygı, sevgi şeysi diyebiliriz buna , rahat olun, kasmayın kendinizi, ayrı takılayım, cool görüneyim yalan işler mına koyim, kime havan yani kapa parantez.

  eline mi yapışır hem? kalp kırdığına değiyor mu şu yaptığın ? sabahtan akşama kadar online takılıyorsun, sözlüğe milyon tane karakter girmişsin bi mesajı zor görüyorsun.

  atın mesaj, şu güzel ortamı bozmayın. kutluyoruz seni işte, korkma yavşamayız . adamı germeyin. ki bak giri sonunda gene söylüyorum, çünkü içlerinizde cidden bi kere okuduğunu anlamayacak adamlar yok değil. bak, tüm yavşaklığıyla mesaj atıp buradan kendine sikiş kapısı çıkar mı diye düşünenlere lafım fuck you. ( belki ingiliz yazarlarımız var diye şeyettim )
 5. ayılığın en önde gidenidir insan olan aradan wakitte geçse bi döner msjını gördüm ama ancak dönebildim der.
 6. gsm operatörlerinden gelen mesajlar düşünüldüğünde gayet makul hatta onu bırakın zorunlu. eskiden böyle değildi ama

  - bık bık bık kampanyamız var. hede yazıp osurun. kokusundan sizi buluruz

  bak bu tip mesajlara fiks cevabım vardı benim. kontör montör umrumda değil. hemen üşenmem yazardım.

  "kampanyanıza bacağım kadar"


  soona bigün böyle türksel de operatör olan bir arkadaşım dediydi.

  "olum o mesajlar geliyor bir klasörde birikiyo. arada açıp okuyoz gülüyoz" diye

  neyse sonadan kaldırdılar o fasiliteyi artık böyle mesajlara cevap yazamıosun istesen de.