• isle of dreams
    itü sözlük yazarlarına özel %20 indirimli biletler için son tarih 19 temmuzkayıt ol
  • görseller

• askeri lojman
    • askeri lojman
    • askeri lojman
  1. her türlü ihtiyacın itinayla karşılandığı kaliteli lojmanlardır. özellikle asker çocuklarının ''gel keyfim gel'' günlerinin mekanıdır bu lojmanlar. içersinde ücretsiz kuaför bile bulunur.
  2. en güzel yıllarımın geçtiği yerlerdir, çoğu zaman akşam gidince ne yapsam diye düşünmediğimdir veletken, çünkü dışarıda her daim bir arkadaş bekliyor olacaktır sizi.
    herşey dışarıdan görüldüğü gibi en ucuz çok ucuz, bedava, batan geminin malları olmasa bile, pek çok alım satım mekanına göre uygundur, evet.
    uygunluğuyla kalplerde yer edendir.
    veletlerin okul çıkışlarında parklarında güvenle saklambaç oynayabileceği, annelerin güvenle onların dışarıda oynamalarına izin vereceği ve gözü arkada kalmayacağı, çocuğun gelişimine bu anlamda büyük bir destek sağlayan, sosyalleşmesinin temellerini atmasına ön ayak olan, aynı çevreye sahip insanların toplandığı lojmanlardır.samimidir. ilk gelişim yıllarındaki veledin hayatında bir yığın güzel anı bırakır. ailelerin de keza. örgüsüyle şişiyle danteliyle akşam oturmalarına bir içimlik kahvelere giden anneler güzel dostluklar tutturur, gündüz işte alınlarından ter damlayan babalar akşamları oturup beraberce maç izlemekten büyük haz alır, deşarj olur.
    bu her lojmanda böyledir, sadece askeri lojman überdir süperdir demek mantıksızdır.
    (bkz: adalet lojmanları polis lojmanları vs)
  3. barbarostan levente kadar olanlar satılsa dünyada birkaç orduyu toptan alacak kadar gelir elde edilebilesi,her geçen sene daha da eskiyen görüntüye sahip,zamanında arsa bolken yapılmış ikametgahtır.içerisindeki imkanlarla ilgili malumatım yok ancak hepsinin otel kıvamında olmadığını kesinlikle biliyorum...
  4. güzel mekandır.müthiş arkadaş grupları buralarda kurulur.parkı filan eksik olmaz belli yerlerinde as.iz. kulubeleri ve hatta bizzat as.iz. vardır.güvenlidir.
  5. sosyal yaşamı hareketli alanlardır, sinema, tiyatro gösterileri, konserler, ordu evlerinde davetler, yemekler, açık kapalı havuzlar, piknik alanları, parklar, kortlar, sahalar, trafiğin problem olmadığı sokaklarıyla çok rahat ve eğlencelidir, güvenli olduğu için gece gündüz kaygısıda yoktur, çocukken gece yarılarına kadar oyunlar oynanır, bisiklete binilir, dolaşılır, çay bahçelerinde bowling salonlarında ortam yapılır, kısaca güzeldir.
  6. çarşı içinde oturan okul arkadaşlarınız için ''lojman çocukları'' olmanıza sebep olan yerlerdir. yaş küçükken eğlencelidir, öğlen kuduruk gibi lojmanda denize girersiniz akşam olur yemeğe gidilir yemek bittiği an herkes parktadır, dışarı çıkmayı düşünmezsiniz. biraz büyüyünce akşamları sahilde oturmak keyif vermeye başlar ancak yine lojmandasınızıdr dışarı çıkmayı düşünmezsiniz. fakat zorluğu da olur her sene bir arkadaşınız tayin ile gider, ''lojman çocukları'' olarak uğurlarsınız. iyice büyüdükten sonra da o arkadaşlarınıla tekrar bir araya geldiğinizde lojmanda oturmak gibi keyiflisi yoktur.
  7. bir astsubay çocuğu olarak türkiye'nin onca yerini gezdim.fakat diğer entrylerde belirtildiği gibi; partiler,davetler,yüzme havuzları,tenis kortları görmedim.askeri lojmanlardan bahsediyoruz değil mi? bildiğimiz askeri lojmanlar.