merhaba! itü sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bir interaktif sözlüktür. daha fazla bilgi alabilir, üye olarak içeriğin genişlemesine katkıda bulunabilirsiniz.
  • videolar

1. 1

askere gitmek

1. bu başlıkta
  2. bakın dur
  3. sırala
  1. ne kadar anlatılırsa anlatılsın, kesinlikle askeriyenin kapısından girmeden ne olduğu tamamen anlaşılamayan duygular bütünüdür. tanıdıklarınızla vedalaşmanız, askerliğin nasıl bir şey olduğunu duyduklarınızdan bilmeniz, yaşayacağınız bir çok acı-tatlı olay otobüse binerken kafanızda dönüp durur. ama hala askerliğin nasıl bir şey olduğunu bilmiyorsunuzdur. acemi birliğine girip içerisini görünce ve acemi eğitimlerine başlayınca kafanıza bir fil düşüyor birden. "ben nereye geldim? ne yaptım?" diye düşünmeye başlıyorsunuz. ilginçtir, askerlik bitince de askerlik ortamınızı özlüyorsunuz. (insanoğlu nankörmüş meğer...)
  2. aile büyüklerim dermiş hep "askere gitmeyen adam budanmamış ağaca benzer" diye. askerlik gerçekten de birşeyler kazandırıyor insana. gidildiği zaman erkek adamı yontuyor. insanları tanıtıp nasıl davranması gerektiğini nelerinin değişmesi gerektiğini gösteriyor.
  3. lisans mezunuysanız ve kısa dönem yapmak istiyorsanız hakkında; " kasım ayındaki sınavlara girin ve toplam 3 gün süren sınavların sonuncu günü mümkünse öğleden sonra girmeye çalışın " nacizhane tavsiyesini verebileceğim kavram.
    tecavüz kaçınılmazsa zevk almaya bak şiarının en çok geçtiği konudur askerlik. sıçtık yani.
  4. her türk vatandaşı erkeğin yaşı geldiğinde yerine getirmesi zorunlu, anayasal görev.

ayrıca askere gitmeyene iş vermiyorlar.
  5. hayatı eğlenceli bir bilgisayar oyununa benzetebilirsek ki ben benzettim, askere gitmek level 3'tür. yani, türk erkeğinin hayatındaki sünnet olmak ve okulu bitirmekten sonra gelen 3. aşamadır. devamında iş bulmak, evlilik, çocuk sahibi olmak gibi aşamalar vardır.
  1. 1