merhaba! itü sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bir interaktif sözlüktür. daha fazla bilgi alabilir, üye olarak içeriğin genişlemesine katkıda bulunabilirsiniz.
  1. 1

askerde hastalanmak

1. bu başlıkta
  2. bakın dur
  3. sırala
  1. çok çaresizliktir.ne zaman hasta bir asker görsem annesinin uzakta olduğu geliyor aklıma,sarılıp üzülme desem diyorum...
    deli olduğumu düşünmesin diye vazgeçiyorum.
  2. askerde konsept olarak askerin kesinlikle kaytarmak için hastalandığı fikri yaygın olduğundan inandırılması güçtür. alt hastalık eşiği kanserden başlıyor oralarda.

grip olup 40 derece ateşle yatan adama "ne biçim erkeksin sen" denilerek gaz verilir. o tip hastalıkları unutun. ishal iyidir. ishal olan asker grip olandan daha kötüdür askeri tabiplerce.
  3. sıkıntıdır. bi çorba yapanın, bi şevkat gösterenin olmaz. ya iğne yersin ya serum. burnunu çeke çeke dolaşırsın ortalıkta.
  4. memleketin vergisiyle ayakta duran silahlı kuvvetleri, bir erin bile dolandırabileceği, kazığın tillahını atabileceği vakalardır. sonra da matah bir şeymiş gibi sağda solda ballandıra ballandıra anlatırlar. her türk asker mi doğar bilmem ama, çoğu sonradan üç kağıtçının kralı olur.
  5. çelikten don da giysen ishal, sıcacık pamuklara da sarınsan grip olacağın bir yerde ''askerlik hasta olup yatma yeri değildir'' zihniyetiyle donanmış komutanların arasında derdini sadece derdi verenle paylaşabileceğin bir ortamda hasta olmaktır.

hayati önem arzeden hastalıklara girmiyorum bile. çünkü cem yılmaz parodilerinde hiçbir abartı yok. oradan takip edebilirsiniz.
  1. 1