• videolar

 • görseller

  • arveles
 1. italyan menarini ilaç şirketinin ürettiği ve türkiye'deki şirketi ufsa-ibrahim ethem ulagay şirketinin pazarladığı ağrı kesici.
  uzun yıllardır kullanılan ketoprofen'in* molekülü değişikliğe uğratılarak arveles piyasaya sunuldu. bilhassa diş ve kulak ağrılarında* tavsiye edilir. en iyi etki için yemekten yarım saat önce alınmalıdır. ayrıca adet sancıları, eklem kas ağrıları için de çok iyi bir seçenektir. avantajlarından biri de diğer bilinen ağrı kesicilere nazaran daha düşük miligramda etken maddenin vücuda verilmesidir.
 2. en etkili ağrı kesicilerden birisidir. doktorum farenjitim için yazmasaydı haberim dahi olmayacaktı. lakin; insanı mayıştıran, dinginleştiren bir ilaç olduğu için evdeyken yada işiniz olmadığı zaman almamız gerektiği konusunda eczacımızdan uyarı gelmişti.
 3. çok çok zorunlu kalmadıkça ilaç kullanmayan bi insan olarak etkisini en net ve çabuk hissettiğim güçlü ağrı kesici.hayat kurtarır.
 4. ağrı kesici adını sonuna kadar hakeden mucizevi ilaç. en zor zamanlarda imdada yetişmiştir, itü sözlüğe bir daha gelinirse alınacak olan nicktir şahsım tarafından. *
 5. tüm nonsteroidal analjezikler gibi (parasetamol ü tenzih ederim) prostoglandin sentezini inhibe ederek etki gösterdiği için mide asit düzeyini artıran benzerlerine göre mide kanaması riski daha fazla olan kuvvetli bir ağrı kesici.
 6. diş ağrısı konusunda oldukça başarılı bir ağrı kesicidir kendisi. diş çekiminden önceki ve sonraki sancılı dönemde en iyi dost olmuştur.
 7. yazar imiş. hoşgelmiş.

  yıllardır günlerimi, hayatımı kurtaran ilacın adını da almış gelmiş. bundan sonra bir yerim ağrıdığında önce yazılarını okuyacağım bakalım ilaç gibi etki edip kesecek mi ağrılarımı *