merhaba! itü sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bir interaktif sözlüktür. daha fazla bilgi alabilir, üye olarak içeriğin genişlemesine katkıda bulunabilirsiniz.
  1. 1

artık kısa cümleler kuruyorum

1. bu başlıkta
  2. bakın dur
  3. sırala
  4. #kültür sanat
  1. aklı bayağı bir şeye ermeyen kız modelinin, değerli büyüklerinin sözlerini dinleyip başladığı olay.
    örnek vermek gerekirse bu cümlelere:::
    -evet
    -hayır...
  2. sözleri :
    sizi bilmem ama ben karar verdim su gibi duru olup hep akmaya
    başka sular tanıyıp çoğalmaya dalgalanmaya taşmaya
    son günlerde çok düşünür oldum
    zor zamanları çabuk atlatır oldum
    yalnız mıyım insanlar içinde arkadaşlarım aşklarım içinde
    yara aldım bundan iki yıl önce
    hiç susmadım şarkı söyledim günlerce
    artık kısa cümleler kuruyorum
    sevdiklerim sevmediklerim yanımda
    kabullendim her şeyi olduğu gibi yola çıktım yarınlara
    son günlerde çok düşünür oldum
    zor zamanları çabuk atlatır oldum
    bakıyorum aynaya her gece içim rahat biraz yorgunum sadece
    hayatıma giren herkese yaşanmış her şeye
    teşekkürler büyüyorum sizinle
    şeklinde olan güzel bir şebnem ferah şarkısı...
  3. türk rock'ının kraliçesi olan şebnem ferah'ın her an dinlenesi, tavsiye edilesi albümünün adı.aynı zamanda ikinci albümüdür de kendisinin.
  4. 1999 depremi sebebiyle pek reklamı yapılmamışsa da şebnem ferah'ın hayranları tarafından hakettiği ilgiyi görmüş, şebnem ferah'ın da albümüne yazdığı gibi insanda evinize şebnem ferah gelmiş sizle çene çalmış ve ardından almış gitarını odanızda şarkı söylüyor izlenimini yaratan güzel albüm. albüm kapağındaki elleri çenesinde birleşmiş şebnem ferah resmi uzun dönem sanatçının simgesi olmuştur.
  5. şebnem ferah'ın dinleyicilerine kendisi yanlarındaymış gibi hissettirmek için bilimum orkestra, montaj vs. den uzak (gerçi bi yankı efekti var) gitarı eline alıp söylediği ve öylece albümüne koyduğu enfes şarkıdır. dinlenesidir. *
  1. 1