• isle of dreams
    itü sözlük yazarlarına özel %20 indirimli biletler için son tarih 19 temmuzkayıt ol
  1. allah düşmanıma vermesin denilen durumdur. ya hoşanılan kişiden ya da arkadaştan vaz geçilmesi gerekir. karar uzun vadede düşünülüp öyle verilmelidir.
  2. aşk "pat" diye ortaya çıkan bişey olmadığı için kaçınılması kolay bir durumdur. hoşlanma, gülüşün tatlı gelmesi evresinde insan silkinip kendine gelmelidir. yani insanın "evet aşık oldum yapacak bişey yok" demeden durup düşünmesi gerekir. demediyse zaten seçimini yapmıştır.
    tabi ki bu durum arkadaşın malum kişiye aşık olduğunun bilinmesi koşulu altında geçerlidir.
  3. olası bir durum tabi de mutlaka bir taraf daha şiddetli beğeniyordur. diğerinin aşkı zamanla yok olur bu yüzden arkadaştan durumu bir süre gizlemek kafidir. genellikle bir arkadaşın diğerine, aşık olunan kişiyi anlatması sonucunda bir beğeni sempati ağı sarar diğer arkadaşı. karşılaşıp tanışıldığında fiziksel de bir beğeni oluşursa o zaman aşka dönüşür.. ama bazı insanlar da vardır ki onların dönüp bakmayacakları insanlar, başkası tarafından beğenilince, onlar için birden kıymete biner sizden beter aşık olduklarını sanarlar.. aman deeyim .. onlardan korkun çünkü herkesin aşkına el uzatabilir onlar..gulyabaniler bence ..
  4. uçsuz bucaksız gök yüzünde alakasız yerlerden gelip, alakasız yönlere doğru giden iki uçağın havada çarpmışması kadar; hem talihsiz ve hem de korkunç bir durum. bir nevi kaza
  5. aşık olunan kişi sizi yakın bir arkadaşı olarak görüyorsa ve de ona aşık olan kişide sizi yakın bir arkadaşı olarak görüyorsa vahimler vahimi bir durum haline gelir.
  6. bi kaybedenin mutlaka olacacağı,belki de arkadaşla sevdicek arasında seçim yapma sorununu getirebilecek içler acısı durum.hisleri gizlemenin yararlı olabileceğinin göstergesidir.herkes içinde tutarsa kimse fedakarlık yapmak zorunda olmıcaktır belki de.