merhaba! itü sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bir interaktif sözlüktür. daha fazla bilgi alabilir, üye olarak içeriğin genişlemesine katkıda bulunabilirsiniz.

arkadaşın yaptığı unutulmaz ibnelikler

1. bu başlıkta
  2. bakın dur
  3. sırala
  1. 3 saat önce evde olmam gerekiyordu.
    bağlarını yırtan arkadaşımızı ziyarete gitmiştik. normalde beni babam alacaktı. ibneliği yapan arkadaşlarım geç kalmıştı. aradılar beni, "et mg'nin babası alırmış bizi, az daha otur seni de görelim" dediler. "tamam" dedim, eve gitti babam.
    yarım saat sonra as ve mg geldi. biz oturduk. brezilya'dan gelmiş kafa yapan bir çay bile içtik. saatler saatleri kovaladı. bana acı gerçeği söylediler; mg'nin babası gelmeyecekti.
    tam o sırada annem aradı. saat 7 falan. "et neredesiniz" dedi, "anne altınyol'dayız mg'nin babası aldı bizi ama trafik çok kötü" dedim. "tamam" dedi. yarım saat sonra mg'yi ve as'yi zorla evden çıkarttım. izban'la halkapınar'a gideceğiz, aktarma durağı. devam edersek cumaovası'ndayız.
    halkapınar'a geldik. mg beni kolumdan tuttu, inmeme izin vermedi. "seni cumaovası'na götüreceğim" deyip kahkaha attı. as'yi kolundan tutup indim. ancak yanlış adama güvenmiştim. as beni bornova'ya götürmeye kalktı. zorla konak yolunu buldurdum. başarmıştım.
    eve geldiğimde saat 8 buçuktu ve benim 3 saat önce evde olmam gerekiyordu. tabi annemden de yedim bir güzel fırçayı. ömrümden ömür götürdüler be!
    aynı mg, 1 sene sonra karnıma dirsek atıp hastanelik etti beni.

tanım: sadece çok sevdiğiniz arkadaşlarınız yaptığında katlanabildiğiniz ibneliklerdir.

... toplu gösterim...