• videolar+3

  • görseller

    • arabesk rap
  1. rapin felsefesiyle alakası olmayan, rapin adını kullanan, genelde 12-20 yaş arası kimlik arayışı içinde olan ne yaptığını bu yüzden bilmeyen insanların dinlediği, ayrılınan sevgiliye isyandan başka bir konusu olmayan, söyleyeni (solisti diyek bari) hızlı söyleyemeyen . uyduruk gaydırık bir şey işte!
  2. altta ibovari iğrenç bir müzik çalmaya başladı, sonra vurmalılar, sonra doğulu şivesiyle konuşan ergen bir erkek sesi, ''bu şorkıyı sona yoptım... dinleeeeğğ... boşloyocağız şimdi... hodi bismillah... faağk yuuu.......
    ofisde ki arkadaşımın bilgisayarından gelen bu sesi duyunca neye benzediğini merak ettim ve gördüğüm şey, 50 cent, eminem, snoop dog, ceza karışımı hareketleriyle zırvalayıp duran bir gerizekalıydı. arka fonda ütü masası, yerde tek kişilik kullanılmaktan eskimiş bir döşek ve yırtık pırtık bir battaniye. muhtemelen inşaat işçisiydi. ne yapmaya çalıştığını sorduğumda aldığım cevap tam olarak buydu... ''arabesk rap''
    yarın ezilenlerin, aşk acısı çekenlerin, hatta emekçilerin müziği olarak anılacak olması ağrıma gidiyor. bugün hala türkiye'de metallica'nın veya metal müziğin varlığı tartışılırken.
  3. türk sanat ve türk halk müziği haricinde türkçe müzik dinlememe sebebim. sonra dinlediğim yabancı hardcore elektronik müziğe "bu gürültüyü nasıl dinliyorsun!!111" tepkisi geliyor arkadaşlardan. tamam sakinim.