1. uyku saatlerinizi olabildiğince azaltın. kalan süreyi de düzensiz kullanın. ertesi gün şu saat ile bu saat arasında uyuduysanız bugün farklı saat aralıklarını deneyin mesela. kafein alınması şart. hatta bünyeye amfetamin dahi alabilirsiniz bol bol. bünye böyle iki arada bi' derede kalsın. bi' yandan sinir sisteminize bol bol cimcik atılsın bi' yandan da bünyenin şarj isteğini yanıtsız bırakın. siz bile anlayamayacaksınız n'olduğunu.
  2. tuttuğunuz takımın ezeli rakibine beş atması. size doğrudan hiçbir getirisi olmasa da, beş on gün boyunca dertlerinizi unutturabilir.
  3. seks yapmak, bağıra çağıra bir barda şarkı söyleyip doyasıya dağıtmak, darbuka çalmak, balık avına gidip olta atmak, bisiklet kullanmak, bir çocukla sarılıp uyumak, bir çocukla oyun oynamak ve daha pek çok ''şey'' olsa da son olarak aklıma gelen bir geceyarısı huzurlu bir manzaraya karşı rüzgarın hışırdattığı yaprakların ve cırcır böceklerinin sesi eşliğinde demli bir bardak çay ve cıgara eşliğinde kafa dinlemektir.
  4. (bkz: tesbih çekmek)

    çekerken bir şey söylemenize gerek yok. belki bir şey söylemek farklı bir hava katabilir. fakat insanda hem bağımlılık yapıyor hemde bütün stresini alıyor. büyklerimiz bir şeyleri çok önceden biliyor olsa gerek. ha alışkanlık yapıyor benden söylemesi...