• videolar

 • görseller

  • antidepresan
 1. en yaygın yan etkisi ereksiyon ve ejakülasyon zorluğudur. iştahı deli gibi açar, her ay bir-iki kilo aldırır
 2. kendini iyi hissetsin diye hastanın serotonin salgısını arttırır, bu madde, yani serotonin sabahları en düşük olduğundan intihar olayları en çok sabah olur ayrıca
 3. insanı pelte gibi yapabilen ilaç türüdür. herşeye kızan hönküren bi insanken,antidepresan kullanmaya başladıktan sonra vurdumduymaz,delirtecek derecede hoşgörülü bi insan olmak mümkündür.
  (bkz: atarax)
  (bkz: lustral)
  (bkz: efexor)
 4. öfkelenmiyorsun ağzının tadıyla, üzülünce üzülmüyor, sevinince sevinmiyorsun. sadece devam etmene yardımcı oluyor bu ecza, durmayı, sormayı, yeniden başlamayı, isyan etmeyi erteletiyor sana. yalnız değilsin, neredeyse bütün türkiye bu halde. anti-depresan almayanlar henüz anti-depresanları bilmeyenler sadece. çünkü herkes, istemediği bir hayatı sürdürüyor bu memlekette.
  bu hayat kimin gerçekten? sanki bu hayatı, bütün bu işleri bir "bitirsen" rahat edip dinlenecekmiş gibi yaşamıyor musun sen de? patlayana kadar tıkıştırıyorsun hayatı ağzına. sonra bünye kusmaya başlayınca...
  ece temelkuran
 5. çeşidine göre farklı tepkiler gösterebilen ilaç türüdür. örneğin ilaç olarak düzenli bir şekilde prozac kullanan kişi, alkol tükettiğinde bir sorun yaşamazken, efexor kullanan kişinin zaman zaman allahı kayabilir. bu olay tabiki karaciğer emilimi ile alakadardır. kullanımları en az 6 aydan başladığı için, bir kez kullanan insan 2. kez kullanmaya başlamak istemez. başlandığında da, doktora ne zaman "ben iyiyim artık bırakmak istiyorum" denilse, doktor kişiyi sallamaz. kişinin hayatı ciddi şekilde etkilenmiyorsa, antidepresana başlanılmamalıdır.
 6. kişiye direkt çözümü getirmeyen, ancak hasta olan bireye "düşünmesi için" uygun şartları sağlayan ilaçlardır. ilaçları alıp, k.çı devirip yatmakla hiçbirşey çözülmez. bunları gidilen her psikiyatrist de söylemektedir. bu ilaçlar mucize getirmez. ancak düşünme yetisini kaybetmiş, kendini kontrol edemeyen kişileri dizginlerler ve onlara sorunlarını çözmeleri için zaman tanırlar. zira bu zaman tanınmazsa, hayatlarının da devam etme şansı oldukça azdır.