1. bi gün arkadaşında kalan ama evden çıkmamaya söz veren bu özel isim sahibi ertesi gün eve dönmesi gereken saatten geç dönünce ve tabi dışarı cıktığı anlaşılınca:

-ahh anne sorma xx salatamızı hazırlarken elini kesti, çok feciydi ya ıyyğğk! gittik onu eczaneye gösterdik. ee yemek yapma işi de yattı tabi o saatten sonra, dedik madem çıktık onların orda bi köfteci varmış köfte aldık, onu orda ki parka oturduk orda yedik. ha köfteci çok doluydu ya çünkü durmayalım dedik. çıkmıcaktık tabi ama.. arayamadım da seni e napiim xx ara burdan dese aricaktım ama tabi demeyince ben de utandım, şey bugün de çıkıp geldim işte hemen, geç mi kaldım birazcık?

and the oscar goes to.....
  2. genellikle doğumgününü unuttuğunuzda ortaya çıkar bu yalanlar... ki ben hiçbir zaman tarihleri aklımda tutamamak gibi harika bir özelliğe sahip olduğumdan dolayı, her sene düzenli olarak söylüyorum valideciğime en harika yalanlarımı...

- oğlum nasılsın, ne yapıyorsun?
    - napiim anne ya. yeniköy'deyim, iş için gelmem gerekti de. ehe.
    - hmm. demek ki bugün eve erken geleceksin. ne güzel.
    - yaa. öyle anne. ne yemek var?
    - ulan eşşolueşşeğin evladı. bugün benim doğum günüm! baban gibi öküzleştin sen de ha!
    - ehehehe. bilmem mi annecim yahu. onun için erken çıktım zaten. iş miş yok. ehe. gelirim eve yarım saate... [hay amına koyim efekti on]
    - ama güzel unutmuş rolü yapıyorsun oğluşum he. ehihihih. ben bile yedim.
    - hiç unutur muyum valide sultan. geliyorum şimdi.

akabinde iş güç bırakılır, alelacele bir hediye ve bir demet çiçek yaptırılıp evin yolu tutulur, falsolu anne terliğinden kurtulur bünye...
  3. -eee kaç para verdin diyetisyene?
    -kaç olacak, bir gidince üç seans bedava. sudan ucuz yani.
    -hmm, peki.

sonra fatura bulunur, itinayla ağzıma sıçılır.

aynısı otelde de gerçekleşir:
    -e kızım kaç para verdin sen? niye suit tuttun?
    -ya anne, başka boş oda yoktu ne yapayım. hem ucuz da.
    -ucuzmuş, bizim yarı maaşımız.
  4. -ooofff nasıl trafik vardı anne yaa anlatamam, geç kaldım kusura bakma (gözler kaçırılır)
    +nedense hep sana denk geliyo bu trafikler de anlamadım
    -sorma yaa (pişkin pişkin)
  5. -olum ne bu kıyafetlerinin üstü beyaz beyaz leke çıkartamıyorum sonra bak.
    +ee şeyy kemm kümm ya anne bu gün el işi dersi vardıda tutkal döküldü ondandır.
    -üniversite 2. sınıfta el işi dersi mi?
    +anne zorlama istersen...
  6. vize dönemi bir ev partisinde anne arar, etraftaki herkes susturulur, telefon açılır ve olaylar gelişir..

+ naber annem nerdesin?
    - evdeyim anne sen napıosun?
    + ben de oturuyodum bi ariim dedim.. uyuyo muydun ki etraf sessiz?
    - eeeöö yatıoduk aslında da biz ondan uyudu millet falan ööle?
    + hmm evdesin yani??
    - evet anne nerde olabilirim bu saatte sınav var ya ondan ders çalıştık yorulduk erken yatalım dedik..!
    + hı iyi hadi bakalım canım o zaman uyu sen yarın ararsın beni
    - tamam annem öpüyorum iyi geceleeer!

telefon kapatılır 5 saniye vicdan azabı çekilir sonra geçer ve parti devam eder..