1. anlatım bozukluğu mudur yoksa bunun başka bir adı var mıdır bilemem ama sezen aksu her şeyi yak şarkısında "yokluğunda varlığın da yetmiyor" diye bir cümle var.
    aslında süper bir söz ama "yokluğun davarlığın da yetmiyor" gibi algılnabiliyor. artık nasıl bir davarlık yapılması gerekse.

    şarkıyı tekrar yorumlayan duman, sanırım söz konusu problemden dolayı o cümleyi "varlığında yokluğunda yetmiyor" diye değiştirmiş, davarlık meselesinden kurtulmuş lakin esas anlatılmak istenilen mananın içine etmiştir.
  2. (bkz: cennet)
    (bkz: ferhat göçer)

    "cenneti değişmem saçının teline, ömrümün yettiği kadar seni severim." diyen ferhat göçer abimiz sevdiğinin saçının telinin cennet kadar değerli olamayacağını belirtiyor. oysa ki sözler cennete değişmem saçının telini olsa, cenneti dahi önüme serseler saçının tek bir teli kadar değerli olamaz olup mantıklı olur gibime geliyor.
  3. david guetta ft akon'dan sexy chick... şarkıyı dinleyemiyorum porno gibi klibi var sözlerine dikkat edemiyorum ama bir sexy bitch diyor bir sexy bitch kesin bir bozukluk var abicim ama konsantre olamıyorum ben sadece onu dile getirmek istedim..