merhaba! itü sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bir interaktif sözlüktür. daha fazla bilgi alabilir, üye olarak içeriğin genişlemesine katkıda bulunabilirsiniz.
  • videolar

1. 1

anketör

1. bu başlıkta
  2. bakın dur
  3. sırala
  1. söz konusu kişiler genelde kapımıza dayanıp sabah sabah uykulu bir vaziyette karşımıza çıkıp en şirin cırtlak ve yapmacık sesleriyle 'iyi günler vıyık vıyık cıyk vıyk ...' diyerek adamın asabını bozarlar.kızılcık sopasıyla dövülmeleri zevkli ve eğlencelidir.
  2. ilk gördüğümüzde anket yapmasını istemediğimiz,
    yapmadığındada adam yerine konmadığımızı düşünüp uyuz olduğumuz insanoğlusu
  3. bir şekilde ekmek çıkarmaya çalışan emekçilerdir. hepsi ayrı bir türdür, yoldan çevirdikleri insanlar da. anıları da çoktur zannedersem.

- pardon bir anketimiz vard..
    + işim olmaz.

- pardon bir anketimiz vardı, ilgilenir misiniz?
    + ya biz eğlenmeye gidiyoruz, acelemiz var
    - e beraber gidelim..
    + peki olabilir.

- merhaba bir anketimiz vardı ilgilenir misiniz?
    + buyrun
    - mesleğiniz nedir?
    + ev kızıyım.
    - hmm üzgünüm bizim anketimiz ev hanımlarına yönelikti.
    + çok iyi ev hanımı taklidi yaparım bakın bi deneyin beni.
    - heheh, iyi günler.
    + sorun kızlıksa dert etmeyin, köşede bozdurup gelebilirim.
    - lütfen zamanımı almayın.
    + neden anket?
  4. kimi zaman caddede kimi zamansa evimizin kapısına kadar dayanıp bir dizi saçma sapan soruya tamamen katılıyorum , bazen katılıyorum , hiç katılmıyorum gibi cevapların verilmesine zorlayıp karşısındaki şahısa yaman zor anlar yaşatan özel ve tüzel hatta güzel kişiler.
  5. kapınıza geldiklerinde ayak üstünde kırık yalan uydurmanıza sebep olan kişilerdir.müsait değilim,ocakta yemeğim var,misafirim var kusura bakmayın dersin bi an önce kurtulmak için ıııhhh laftan anlamazlar.siz kapıyı kapatmaya çalışırken hala açık kalan yerden bir şeyler söylemeye çalışırlar.en güzeli kapıyı hiç açmamaktır.
  6. şehir ve bölge planlaması öğrencilerinin yolda gördüğünde asla ayar vermeyeceği bilakis bağrına basacağı kimselerdir.
    çünkü bu öğrenciler bilirler ki aldıkları her ders için farklı semtlerde hatta ilk kez gittikleri şehirlerde mutlaka şehir sosyolojisi hakkında bilgi edinmek amacıyla anket yapmak zorunda kalırlar, çoğu kez reddedilirler, çoğu kez küfredilirler, çoğu kez dalga geçilirler, çoğu kez kör cahillere çocuklarını kaçırmak gibi bir niyetlerinin olmadığını anlatmaya çalışırlar, çoğu kez küpe takan erkek öğrencilerin normal olduğunu anlatamadan kaçarlar, çoğu kez evlerin içine kadar girip hayatlarını riske atarlar.
    işte bu yüzden şehir planlama öğrencileri yolda karşılaştığı anketörlere samimiyetle, tüm o çektiklerinin acısıyla, gayet dostane olarak yaklaşır, sorularına cevap verir. aramızdaki tek fark o ekmek parası için yapıyordur biz not için.
  1. 1