1. tabu oynarken has angaralı* arkadaşın kendini oyuna kaptırıp iyice döktürdüğü ağızdır..
    +-bak şimdi gardaş bu nası biliyonmu?
    +nasıl?
    -la şimdi hani bu inşaatlar varya
    +evet
    -orda çalışanlar varya
    +amele?
    -la yok gardaş onun bi üstü
    +usta?
    -he onun mutfakta çalışanı
    +aşçı
    -la yok diğeri
    +hangisi oğlum?
    -la amına godum bebesi hani varya işte en büyüğü
    o sırada diğer anlatılan ankaralı arkadaş la ben buldum tamam ustalamak..
  2. la bebe klasik lafları olduğu gibi karı kıza laf atmada çığır açtı bir ankaralı arkadaşım vajinan( silinmesin yumuşatılmış versiyonu) daş olsun nedir la sinsiden sinye takdir etmedim de değil
  3. nı sikeyim.çok ciddi çok içten.küçük görme değil bu ama cidden küçük, boş, abartı tripli davarların gala gulu konusmasından başka bir şey değil.bu ağzın 2 versiyonu bulunmakta.birincisi anadolunun köylerinden gelmiş ve bununla,nedeni dinlediği milliyetçi ya da şövenist türkülerin etkisiyle midir bilinmez, aşırı gurur duyan kesimin köy ağzına daha da abanıp bozarak oluşturduğu ankara ağzı ki bunlar ankaraya angara derken vurgu yapar mimiklerinden o g'nin gururunu sezersin,adam elindeki tek iyi sıfatın vurgusunu bununla yapar.ikincisi ise yine yine anadolu köylerinden gelip babasından kalma ağzı değiştirmeye çalışan memur babanın kültürlü(!) çocuğunun o babadan kalma ağzı düzeltip istanbul türkçesine kasarak oluşturduğu komedidir ki bunu yakalamak zor.genizetinden ya da sık tekrarlanan dil sürçmelerinden ayırmak için sıkı gözlem gerekir.bu iki türevden başkasını da ben görmedim duymadım ama sanmam ki olsun.
    "ankarada köyden gelenleri bi kenara bırak,hiç mi yerlisi yok arkadaşım?" da demeyin.yok.
  4. türkiyenin en sevimli ve en samimi ağızlarından biridir. çekemeyen anten takıp behzat ç izlesin ağzı açık kalsın. samimiyetsiz ibneler.
  5. çok kabadır. şu 'bebe' lafı vardır ki beni sinir eder. mesela ortamda sevmedikleri biri var hemen o sevmedikleri kişiye bebe derler. bebe aşağı, bebe yukarı çok gıcıktır. la, gardaş,angara,gelmişmişti,gitmişmişti felan diğer örneker.