• isle of dreams
    itü sözlük yazarlarına özel %20 indirimli biletler için son tarih 19 temmuzkayıt ol
  • atlas

bu başlık için bir lokasyon bilgisi verilmemiş
  1. pdökampüsü dikimevinde , ibni sina hastanesi ve diğer kampüsü sihıyede bulunan yerleşke olarak en büyük tıp fakültelerindendir, ayrıca 70 geçme notu tüm ankara üniversitesinde olduğu gibi tıp fakültesinde de vardır dolayısıyla feci kastırır, dersler dönemlik değil seneliktir birinden kaldığınız takdirde ertesi sene tüm dersleri tekrar etmek zorunda kalırsınız, ilk kurulduğundan bu yana iyi bir tıp eğitimi veren bu nedenle ankara tıp ekolü yaratmayı başarmış, össde ilk 1000-2000 öğrencilerinin tercihi fakültedir kendileri..
  2. ülkemizin güzide okullarından birisi. ama gerçekten zordur. insanların neden öncelikle hacettepe'yi seçtiklerini bu okula girince hemen anlarsınız. pdö (probleme dayalı öğrenim) sistemiyle eğitim veren bu okul, haftada ortalama 5 saatlik teorik dersle öğrenclieri başından savmaktadır.
  3. bugün hakkında şöyle bir söz duyduğum fakültedir:

"hacettepe gerekli her şeyi, gazi gereksiz her şeyi, ankara gerekli gereksiz her şeyi öğretir."
  4. ülkemizin en ağır eğitim veren tıp fakültesidir. ayrıca alanında başarılı doktorların çoğunun ankara tıp mezunu olduğuda görülen ayrı bir gerçektir.
  5. 70 baraj notu olmasına rağmen, tusta hiçbir işe yaramadığı söylenen fakülte. kulağımıza öyle haberler geliyor. diyenlerin yalancısıyız.
  6. 2008-2009 öğretim yılında 5.sınıf öğrencilerine sömestr tatilini vermeyi unutmuş fakültedir.4 şubat 1. yarıyıl sonu,5 şubat ise 2.yarıyıl başıdır.ders programına da dönem 5 te sömestr tatili yoktur şeklinde ayrı bir not düşülmüştür.nedeni ise 9 ar günlük bayram tatilinin kafi olduğunun düşünülmesidir.aynı zihniyet 5.sınıflar için 4 günlük yaz tatilini de yeterli bulmuştur.ve bu 4 günün 2 günü cumartesi ve pazardır.aynı zamanda yeni bir geçme sistemi yürürlüğe girmiştir,60 ın altında bir not alındığında,düşülen miktar kadar not düşülmektedir.sonuç olarak sınav sonuçlarının asıldığı panolarda -8,-4,0 gibi notlarla karşılaşılan fakültedir...
  7. başarı kriteri tus ise yeni sistemin ilk mezunlarıyla(pdö) 2008 eylül tus'unda türkçe tıp eğitimi veren okullar arasında 1inci, genel durumda 3üncü (1.hacettepe(ing),2.cerrahpaşa(ing)) olmuş okuldur.