• videolar

1. akdeniz üni.de pratiklerinin artık sözlü olarak yapılacağı duyumunu aldığımız baba ders.
  2. öğrenci seçme sınavını (bkz: öss) henüz geçip de bir iş başarıdığını sanan ve "ben öss'yi geçtim hacı, üniversite neymiş?" tarzında tüm hadiseden bihaber öğrencilere olayın ciddiyetini daha başındayken kavratmak amacıyla tıp fakültelerinin ilk senelerinde verilen derstir anatomi. safi imam ezberi olup, sayısal zihniyeti şiddetle zorlayan derslerden birisidir aynı zamanda.

sınavları ise genelde 2 aşamalı olup, pratik ve teorikten ibarettir. türk insanının inanılmaz merakını cezbettiği üzere; evet, pratik sınavları kadavra üzerinde yapılmaktadır. (bazı tıp fakültelerinde kadavra yerine maket varmış, gıpta ile bakıyorum). eğer siz de benim gibi "anti-formaldehitist" bir metabolizmaya sahipseniz, istediğiniz kadar kasmış olun yine de geçemezsiniz pratik sınavlarını. sizi bilmiyorum ama ben koklayınca formaldehiti, direkt salağa bağlıyorum.
  3. "nulla medicina sine anatomia!" (anatomisiz tıp sıfırdır.) şeklinde bir giriş ile başlayan temel tıp dersi.
  4. gerizekalı bir geyiği vardır bu anatominin. tanıdığım birkaç insan illaki yapmıştı. var mı böylesi dangalak bir espri?

-ne okuyon?
    +he anatomi
    -bende babatomi hehehehehehehe
    +bi siktir