merhaba! itü sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bir interaktif sözlüktür. daha fazla bilgi alabilir, üye olarak içeriğin genişlemesine katkıda bulunabilirsiniz.

ananın amını sikeyim

1. bu başlıkta
  2. bakın dur
  3. sırala
  1. birtakım kendini bilmez insancıkların herhangi bir sebepten o kutsal dediğimiz ''anne'' kelimesini böyle bir cümlede kullanarak kirletecek kadar çirkefleşebileceğinin kanıtıdır. zira herkesin annesi kendine kutsaldır ve kimseye dil uzattırmaz.ve bunu bilen bu insancıklar aklı sıra karşısındaki bu hassas yerinden vurmayı hedefler(başarılı da olurlar orası ayrı).daha da acısı bu insancıkların küfür etmeyince kendini tartıştığı insan karşısında ezik hissetmek,ya da erkekliğe bok sürdürmemek gibi kendince geçerli mazeretleri vardır.hatta etmeyeni sıkıcı bulacak kadar kafadan sakat türleri bile bulunmaktadır.ancak sorarım:sen nasıl bir zihniyetsin ki karşındaki insanla problemin her ne olursa olsun hiçbirşeyden haberi olmayan ve belki de annelik yapmaktan başka olayla ilgisi alakası olmayan bir insana dil uzatacak kadar acınası duruma düşüyorsun.bu nasıl bir öfke bu nasıl bir nefretki sana biran insanlığını unutturarak bu denli hayvanlaştırabiliyor.ha söyle karşındaki dallamaya ağzına ne geliyorsa söyle ama analara babalara dil uzatma.ayıptır.
    edit1-'erkekliğe bok sürdürmek' derken hedefim sadece er kişiler değildir zira sık sık bu cümleyi kullanan kızların da bulunduğunu bilmekteyim.
    edit2-sevgili bu yazıyı okuyan insancıklar hiç tereddüt etmeden eliniz eksi butonuna gidebilir.rahat olun.
  2. sol tarafta ana bacı yok-kuku korkusugibi başlıklarla beraber muhteşem üçlüyü oluşturmuş insana vadi havası estiren başlık klonundan bir küfürdür. lakin anadolunun çoğu yerinde ananın kelimesi anayın sözcüğüne dönüşür ki daha bir kafiyeli ölçülü yapsın... o derece
  3. bu laf bazen kan döktürür bazen kavga ettirir bazen de ilişki bitirir.

fıkra mı gerçek mi bilmiyorum duydum işte bir yerden...

türkün birinin amerikalı arkadaşına birisi ana avrat sövmüş...amerikalı hiç tepki vermemiş... türk bozulmuş ulan anana sövdü bir şey demeyecek misin?
    amerikalı gülmüş...

şimdi bana söven adam burdan amerikaya gidecek, californiyaya girecek yaşadığım köyü bulup evin adresini öğrenecek... benim 6 erkek kardeşim daha var aynı evde... onları da ekarte edecek 50 küsür yaşındaki anamı bulacak da si.ecek. yapabilirse, kolay gelsin...

biz böyle düşünebilir miyiz? imkansız galiba...
  4. böyle bir garip küfür. istek cümlesi değil, emir cümlesi değil, rica cümlesi değil. böyle bir havada kalıyor.
  5. nerede ne şartla ne şekilde söylenmiş olursa olsun rahatsız edici bir küfür.
    yeter kardeşim girmeyin giri şu başlığa artık, her gördüğümde sol tarafta sinirleniyorum kafa atıcam yakında monitöre.
    ben şimdi bu başlığa giri girerek kendimle çeliştim mi benjamin? evet.