• görseller

  • anal seksin zararları
  • anal seksin zararları
 1. - vücudun başka hiçbir yerinde bulunmayan hastalık yapıcı mikroorganizmalar nedeniyle, partnerlerin hastalık kapma ihtimallerinin yüksek olması. bu hastalıklar arasında aids, anal kanseri, hepatita, b, c vs. sayılabilir
  - anüsün ve rektumun, hassas yapıları nedeniyle fiziksel yaralanmalara maruz kalması.
  - anüsü çevreleyen esnek kasların, bu esnekliklerini kaybetmeleri.

  ukteci: lastrose (10.12.2007 21:06)
 2. anüs bölgesi veya makat çok sayıda iç içe halka biçimindeki kaslardan meydana gelmiştir. anal seks günümüzde cinsel birleşme fantezilerinin çoğalması sebebiyle daha fazla istek ve arzu uyandırmaktadır. anüs duyu sinirleri tarafından çok zengin bir bölgedir. halkasal kaslar büzülmüş biçimde bulunurlar. gerektiğinde anüs 6 -7 cm genişleme yapabilir. bununla birlikte anüs çok hassas bir yapısı vardır. eğer hazırlık yapılmadan bir ilişkinin yaşanmasıhem partnerinize acı verir hem de bu acıdan kaynaklanan anal seks den uzaklaşmaya neden olur. eğer anal seks esnasında hazırlıksız yakalanırsanız o zaman kanama meydana gelebilir. bu kanama partnerlerin ikisine de sağlık acısında problem yarata bilir. gerek cinsel yolla buluşan hastalıklar gerekse bu bölgedeki bakterilerden kaynaklanan hastalıklara davet çıkarılmış olur.

  not: alıntıdır.
 3. denilen o ki bunlardan biri, anal fissür adı verilen hemoroidle benzerlik gösteren bir rahatsızlığa sebebiyet vermekteymiş kimi zaman. bu da söz konusu bölgenin hassasiyeti ve ilişkinin sertliğiyle ilintiliymiş.