1. kendisi bi tikky mekanıdır.bilerek mi tercih ediyorlar yoksa oraya gidince mi özeniyorlar bilmiyorum ancak ne kadar oha falan olan tip varsa buraya doluşmuştur.yunus emre yerleşkesi,cumhuriyet kapısından yani üniversitenin ana girişinden girdikten sonra sağdaki ilk binlar bu fakülteye aittir.ayrıca her salı eskişehir 222 park da iibf partisi düzenleniyor(du).bir de kantininden şiddetle kaçılması gerek zira ortalık sigara dumanı ve ay inanmıyoruuaaaam sesleriyle doludur.
  2. türkiye'nin en iyi fakültesi olmamasına rağmen kanımca türkiye'nin en kasıntı insanlarının bir araya geldiği platform. gerçekten anlamak mümkün değil bu insanların neden bu kadar burunlrı havada. kızları ayrı uyuz erkekleri ayrı antipatik. bir hayal ve masal dünyası. yüzlerce uçan balon. en acısıda 3 sene bu tiplerle aynı ortamı paylaşmak zorunda kalmak.

istanbul'un en ''tikky'' üniversitelerinden birinde iki sene okumuş birisi olarak bir devlet üniversitesinde bu kadar kasınç bir ortama rastlayacağımı ummazdım.
  3. kantininde özellikle öğlen saatlerinde kampüsün uzak köşelerindeki fakültelerden dahi gelip kesişme sevdasına tutulanlar nedeniyle kendi öğrencilerinin bile yer bulamadığı ve çok yakında kantin girişinde kimlik kontrolü yapılsın eylemlerinin başlaması beklenen fakülte.
    her mayıs ayında geleneksel mezun buluşması ve pilav günü vardır.
    kim söyledi, bu kadar adam ne ara kabullendik bilinmez ama bir de sloganı vardır; kimse yokken biz vardık.
  4. ilk olarak 1958 de eitia(eskişehir iktisadi ve ticari ilimler akademisi)adı altında kurulan eski kantinine kubbeli kerhane denen şimdi yeni donemde ise ek binası faaliyete gececek olan fakulte.eskişehirde en fazla hatun potansiyeline sahip olmakla birlikte hatunları genelde zor veren tiplerdir.kantin kısmında
    -ayyy kal gelddiiii oha falan oldum

gibi diyalogları bol miktarda duyabilirisinz
  5. anadolu üniversitesinin en güzel,en bilinen,en eski ve en havalı fakültesidir..herkes ayrı bir burnu havada ve havalıdır.son derece cix giyinmeye çalışırlar..bir çoğu sürekli party modundadır.ama tüm öğrenciler son derece ahlaklı ve hocalara olsun birbirlerine karşı olsun saygılı ve edeplidirler.fakültenin nerdeyse yarısından fazlası yaz kış converse giyer.kantin ise tıpkı bir cafe edasındadır.kantinde otururken okulda olduğunuzu unutursunuz ve üst kata çıktığınızda aniden bir şaşkınlık silsilesi yaşarsınız..okulum diye söylemiyorum ama sizi son derece kendine bağlar ve bi süre sonra kopamazsınız.anadolu i.i.b.f yi yaşamak bir ayrıcalıktır...
  6. ek binası hizmete açılmıştır ve fakülteye son derece ferah bir hava katmıştır.öğrenci işleri de bu ek binaya taşınmıştır.evet öğrenci işleri buraya taşınmıştır yer değiştirmiştir ama öğrenci işlerinde çalışanlar hala aynı umursamaz tavırlarla hiç değişmemişlerdir.öğrenci belgesi almak için sıra bekleyen öğrencilerin gözlerinin içine bakarak yanındaki görevliyle konuşup gülüşmeye devam eden kısa boylu kıvırcık kız hala aynı pişkinlikle ordadır.ya o ne bakışlardır öyle beni beklemeye mecbursun istersen bekleme bana ne diyen o bakışlara sahip olan kız gerçekten çileden çıkmak için tam bir etken.ama güzel okulumuz adına katlanıyoruz.
  7. burda okuyan bir kişi de mi markasız bir ayakkabı ya da kıyafet giymez.ne biçim iş anlamadım.convers-nike-adidas-puma-new balanc dışında ayakkabı giyen bir kişi görmedim valla.ne bohem hayat ne manyak yaşam tarzıdır bu???