merhaba! itü sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bir interaktif sözlüktür. daha fazla bilgi alabilir, üye olarak içeriğin genişlemesine katkıda bulunabilirsiniz.
  1. 1

amel mathlouthi

1. bu başlıkta
  2. bakın dur
  3. sırala
  4. #kültür sanat
  1. insanı sesine aşık eden kadın sanatçı.. en son "ben seni sevduğumi" ve "ahmedo" isimli parçaları seslendirmiştir..
  2. asayisberkendal sayesinde tanıdığım güzel sesli kadın. gerçekten çok içli söylüyor. yorumu filan da şahane. bir de yasmin'in yaptığını yapmış, "naci en alamo" yu da söylemiş ki kendisini yasmin levy'le birebir kıyaslama imkanı buluyorsunuz bu vesileyle. kıyaslıyor ve neticeyi söylüyorum: yasmin daha coşkulu yorumluyor. amel'se daha dingin. ama ikisinde de duygu yoğunluğu had safhada. güzel.

ne yapıyoruz? yasmin levy, azam ali ve farid farjad üçlüsüne, amel'i de ekliyoruz. soyadını yazmasını da öğrenicem inşallah.

not: asayisberkendal'e bu keşfime yardımcı olduğu için teşekkür etmeyi unutmuşum. edeyim.
  3. israil'in filistine bomba yağdırdığı zamanlardan birindeydik yine. sokaklardan filistine selam göndermiş, israile nefretlerimizi haykırmıştık, eylemdeydik.

işte o gün tanıştım bu sesle. naci en palestina! tam yerine denk gelmişti.

ağladım dakikalarca.

benim için nadiren yaşayabildiğim duygu dolu dakikalardan biriydi. yeşilçam kıvamında bir hüzündü bu sesin bana yaşattığı.

daha sonraları yasmin levy geldi kulaklarıma misafir oldu. halen daha gitmedi, ki bende git diyemem ona ölene dek.
  4. naci en palestina parçasını günde bir kere mutlaka dinlediğim tunuslu sanatçı. sesi adamı bir dinlendirir ki kıçınızın altında hamak sallanıyorsunuz adeta, huzur katan her sanatçı kadar değerlidir gözümde, etnik müziğin dünya müziği olarak adlandırılması davasını parçalarıyla anlatan biri(nasıl lan), dinleyin ve dinletin abicim...

http://www.youtube.com/...
  5. http://www.youtube.com/...

hakkında dünyanın en dinginleştirici, en huzur veren şarkıları yaptığını iddia ettiğim tunuslu kurban olduğumun sanatçısı, sanatçı gibi sanatçıdır. nasıl bir yorum arkadaş, dünya(etnik) müziğinin ne kadar değerli bir şey olduğunu, diğerlerine hiç benzemediğinin nice değerli kanıtından biri de kendisi, sevgi ve saygı....
  1. 1