• görseller

  • amare stoudemire
 1. nba action görüntülerinde bacaklarını sallarken "show time baby show time" diye sırıtan , phoenix sun'ın 2002-2003 yılın rookie'si ödüllü basketbolcusu.
 2. nba'in en iyi, en heyecan verici, en güçlü bitiricilerinden. az bulunur cinsten, ağır ameliyatının üzerinden 1 yıl geçmişken eski formuna dönmek için çok büyük çaba sarfeden ve yavaş yavaş eskisinden daha iyi bile olabileceğini hissettiren yıldız oyuncu. ama unutmasın ki, en büyük şansı bu oyun temposunun yöneticileri mike d'antoni ve steve nash.

  daha fazla şey isterse tek bir cevap alabilir

  (bkz: sana yok sen kazana düştün)
 3. uzun bir sakatlıktan döndükten sonra toparlanma sürecini atlatmış, eski korkulan amare'ye geri dönüş yapmakta olan suns pivotu.
 4. amacı hiçbir zaman kobe'nin yeteneklerine ulaşmak olmayan pivot. zaten böyle yapsa abesle iştigal etmiş olurdu, çünkü yetenek bir potansiyeldir, ve sonradan gelişmez. ancak amare'nin allstar mvpsi olmak için kastığından haberdarım, bunu da nba'de istemeyecek bir basketbolcu tanımam, zaten herkes en az bir kere bunu yaşamak ister. kobe'nin son topu da zata kullandırması bir kere ödülü almanın yeterliliğinin kanıtı. ayrıca, allah nefreti yasaklamıştır.
 5. gözünden ameliyat olup sezonu kapamış basketbolcudur. ilginç olan, gözüne darbe gelmesin diye sezon başından beri maçlarda gözlük takıyor olmasıydı, vazgeçtiği bir maça denk geldi herhalde.
 6. takas süresinin sonuna doğru hakkında çok sayıda çıkan söylentiye rağmen arizona'da kalmasının ardından gözünden ameliyat olarak en az iki ay parkelerden uzak kalacak oyuncu.

  herhalde baktı takasta kullanılmayacak ; 'sokarım böyle işe lan' deyip bari bu sezonu dinlenerek noktalamak istedi.neyse.
 7. cleveland'a jj hickson + ilgauskas (13 milyonluk kontratının bu sene sona ermesi nedeniyle free agent piyasasında çok yararlı olacaktır) karşılığında gönderilme ihtimalinin oldukça yüksek olduğu konuşuluyor. cleveland'ın amare'yi getirmesinin hem lebron'u meşhur 2010 yazında tekrar takımda tutmak adına hem de bu sene şampiyonluk kazanmak adına büyük bir adım olacağı kesin. phoenix açısından bakacak olursak, sözleşmesi yazın bitecek olan amare karşılığında alabilecekleri en iyi karşılık bu gibi görünüyor. yılların phoenix suns taraftarı ve nba'de en sevdiği oyuncu amare olan azazel açısından bakacak olursak ise, kafam girsin !
 8. bu sabaha karşı oynanan lakers* maçında 42 sayı ile kariyer playoff rekoru kıran phoenix suns oyuncusu. bu performans sayesinde phoenix konferans finallerinde seriyi 1-2'ye getirdi.