• isle of dreams
  1. geceyarısı olduğundan zaman kaybetmeden doğumgünü kutlanacak insanın cebine atılan mesajlardır..ilk ben kutlayım da havam olsun..en iyi arkadaşı ben olduğunu anlasın falan filan..tabi karşıdaki insan için genellikle hoş karşılanır..mutlu olur..alternatif olarak karizma karizma ingilizce yazılar yazılır..ya da ilk kutlayan ben olmak istedim yazılabilir..
  2. "hadi bakalım..doğum günün kutlu olsun..ve unutma her geçen gün ölüme yaklaşıyorsun..yani ortada kutlanacak bişey yok..ama yine de benden önce mesaj atan olursa kan çıkar..uyu!"

(bkz. eğlenceli)
  3. gece yarısı "doğum günün kutlu olsun" dedikten sonra "iyi ki varsın", "iyi ki hayatıma girmişsin","seni çok seviyorum" gibi sözlerle tamamlanınca karşı tarafı çok duygulandırabilecek mesaj.tabi ki mesaj yerine arayıp bunları söylemek her zaman daha etkilidir.
  4. uzun aramalar sonrası karşı taraf telefonu açmaz ve mesajla kutlamak gerekir:
    "naber napıyosun,
    aradım açmıyosun,
    şu kardeşin seni sevedursun,
    iyi ki doğmuşsun,
    doğum günün kutlu olsun."

bir de ertesi güne girmeden önce saat 23:59da, yani doğum günü çocuğunun trip atmaya hazırlandığı sırada atılan mesajlar vardır:
    " doğum günün kutlu olsun, en son ben kutlamak istedim * *"
  5. doğum günün kutlu olsun mutlu ol senelerce, sana boncuktan kuş yaptım konacak pencerene
  6. aslında çoooook iyi olduğunu düşündüğüm bir arkadaşımdan geçen salı günü gelmiş olan mesaj,
    mutlu yıllar...
    bu kadar yazmış arkadaşım, acaba bende mi hata, bu adam beni ziklemio mu bilmem ama, bunu yapmayanların bile olduğunu düşününce, vay beee ortalamanın üstünde çıktı diyebilmek hoş...
  7. doğum günün kutlu olsun (bu mesajı sakla seneye bana bir daha mesaj masrafı yaptırtma)