1. matematiksel olmayan kanıtlardır. buna rağmen akıl yolu ile yokluktan bir hayatın oluşması ancak bir yaratıcı ile olabilir mantığıyla allah vardır denebilir. amma ve lakin sonuçta inanmak kalp ile yapılır. aklı gözüne inmiş kisiler yerinde debelenip dursun ahanda ispatlayamazsınız diye...
  2. olmayandır. kanıt olsa bilirdik ama biz bilmiyoruz yalnızca iman ediyoruz. neden iman ediyoruz? düşünüyoruz, tüm bu muhteşem düzen öylesine olabilir mi? hayır diyoruz bi mana olmalı. bunu bizden biri yapmış olabilir mi? mümkün değil diyoruz. e o zaman diyoruz? hee mutlak güç sahibi, yaradan! o kadar zor değil be arkadaşlar. kanıt yok işaretler var gözü görene, kulağı işitene.

    allah'ın varlığı sabittir, sen kulluğunu ispat etmeye çalış demiş bir bilen, ne de güzel söylemiş.
  3. pi sayısı. gerçekte var olup sayı doğrusunda yeri gösterilemeyen bu sayı, var olan bir şeyin belirli bir yerde olması gerektiği konusundaki teorileri çürütmektedir.
  4. inanan biri için baktığı her şey birer kanıtken , inanmayan için hiçbir şeyde yoktur varlığının kanıtı.
    camdan dışarıyı seyreden iki kişiden birisinin camın üzerindeki su damlalarını görmesi , diğerinin sokakta yürüyen insanları görmesi gibi , sizin ne gördüğünüzle ilgilidir.