1. alkollüyken araba kullanmamak. bu sayede olmadık şeyler yemek - çiğnemek zorunda da kalmazsınız hem.
  2. üflemeden önceki 1 dakika boyunca sık sık derin nefes alarak alkolun atılan havadaki konsantrasyonu azaltılır. üflemeden önce derin bir nefes almanız istenir o nefes de kandan alkol alacaktır, ancak konsantrasyonu daha az olacaktır. 100 promil yerine 50 çıkabilir.(görüşündeyim)
  3. arabanın içindeki ışığı açıp 'bak bana iyiyim. sakladığım bişi yok' gibi bir imaj vermeye çalışmak ve arabada bayan bulunması.
  4. eğer kandaki alkol oranı abartı değilse,sınır biraz aşılmışsa, ''abi siz de çok yoruluyosunuz bu saatte yollarda,mesaiden sonra benden bi çorba için'' demek suretiyle adamcağızın eline bi kaç kuruş vererek durumdan yırtılabilir.hem sevaba da girilmiş olunur.*
  5. üfledikten sonra geri dönüşü olmadığı için üflemeden önce mesaiden sonra bi çorba için diye vermek gerekir o bir kaç kuruşu adamcağıza..zira üfledikten sonra milyonlarda verseniz hiçbir işe yaramayacaktır..
    (bkz: zira nedir)
  6. discovery channelda araştırılmış olan bir konudur. kanalda bunu araştıran işi gücü olmayan bilim insanlarının araştırmalarına ve deneylerine göre hiç bir şekilde bilimsel olarak yırtmanın imkanı yokmuş. ne yenilse yenilsin en az 5-10 promil azaltabiliyormuş malesefki.
  7. çekirdek çintmek de bu yöntemler arasındadır ama hem çekirdek çintiyorsanız hem araba kullanıyorsanız alkollü de olduğunuzu biliyoruz, sanırım kaza kaçınılmaz.