1. bu ne perhiz bu ne lahana turşusu derler.

    "madem ayılmak istiyorsun neden alkol aldın? madem sarhoşluğun pis neden çevrendekiler senin içmene müsaade ettiler. madem kahve içeceksin, neden önce alkol içtin? "

    sorularını cevaplandırması gereken insanın yapacağı eylem.
  2. rakı içtikten sonra bunu yaparsanız, önünüze genelde iki seçenek çıkar. birincisi, kahve bittikten sonra büyük ihtimal istifta edersiniz. ikincisi, başınız ağrımaya ve mideniz istifra etseniz bile yanmaya başlar.

    tavsiyem alkolden sonra hiçbir şey içilmemesi yönünde. ama rakı masasından kalkıyorsanız, çakırkeyf olduğunuzun farkındaysanız ve sonrasında illa bir şey içmek istiyorsanız, bir bardak çay için derim. mümkünse şekeri az, hatta şekersiz bir bardak çay. rakıdan sonra türk kahvesi içmek sanıldığı gibi insanı ayıltmaz, bayıltır. uyumak, daha doğrusu uyumaya çalışmak işkenceye dönüşür. hatta o gece ile de bitmez o rezalet. sizi o hale getirenin, son içtiğiniz bir fincan kahve olduğundan habersiz ertesi gün yaşamaktan bıkmış vaziyette ortalarda dolaşırsınız. genellikle rakıdan sonra türk kahvesi içmek pişmanlıktır. yapmayın, yaptırmayın. net.