• videolar+1

• görseller

• ali ece
  1. uğur meleke ve mehmet demirkol ile birlikte ekranda izlenebilecek ve yazıları takip edilebilicek 3 futbol eleştirmeninden biridir.total futbol adlı proglamla salı günlerini iple cekme nedeni.üzerinde mutlaka futbol ile alakalı t-shirtleri ise ayrı güzel(hacı george bestten bi tane de bana versene).okumuş insanların futbol muhabbetleri dinlemek gibisi yok be.hele herkes fotomaç yazarıyken.ayrıca 4 4 2 dergisinin yazı işleri müdürüdür yanılmıyorsam.
  2. maç ve oyuncu hafızası had safhada bu adamda. bunun yanında giyinimine özen gösteriyor, sesi kendini dinletecek kıvamda. yorumları, bunları aktarması fanatiklikten uzak ve olumlu. tek sevmediğim noktası gereksiz liverpool sevgisi. o da olmasa hep takip ederdim.

bir de blogu var;

(bkz: http://aliece.blogspot.com/)
  3. kendisini zamanında f dergi ve son 4 5 ayda katılmış olduğu four four two dergilerinden takip eden biri olarak bu kişinin yazılarının bir ortası olmadığını söyleyebilirim.ya çok iyi yazıyor ya da felaket.örneğin bu ayki four four two da kaleme aldığı beşiktaş'ın şampiyonlukları başlıklı yazısına hayran kalıp helal olsun müthiş yazmış diyebilirken f dergi'deki çoğu yazısını beğenmezdim.yazılarında futbolla edebiyatı birleştirmeye çalışan bir yazar ancak bana göre bu ikisi arasındaki dengeyi kurmayı zaman zaman beceremiyor.dengeyi kurduğu zaman ortaya arşivlenecek kalitede harika yazılar çıkıyor ancak edebiyatı futbola aşırı sokup; ağdalı cümleler,gereksiz benzetmeler ve lafı uzatmalar işin içine girince de gerçekten insan okurken sıkılıyor ve bitse de kurtulsam durumuna giriyor.entelektüel lakaplı jorge valdano'nun dediği gibi 'edebiyatla futbol birbirlerine karşı değillerdir aksine birbirlerini tamamlarlar'.ancak bunun sınırını iyi belirlemek gerekiyor.tabi ali ece'nin futbol bilgisine laf edemem.gerçekten çok derin bir futbol kültürü var.ama dediğim gibi bunu bizlere yansıtması sırasında bazı sorunlar yaşanıyor bana göre.ama genel olarak bakılırsa izlenesi,takip edilesi bir yazardır.
  4. gerçek bir beşiktaşlı..

"aileden hatta sülaleden beşiktaş’lıyım. fenerbahçe’nin kurulmasında büyük rol oynayan saint jospeh erkek lisesi’nde okudum, sonra galatasaray üniversitesi’ne gittim, askerden kaçmak için master bile yaptım. saint joseph’te okurken fenerbahçe’de basketbol oynadım. galatasaray üniversitesi’nde de uzun süre futbol takımında oynadım ama hep beşiktaşlı kaldım." demiştir röportajında.

bkz. röportaj
    http://mutlakgolpozisyonu.blogspot.com/...
  5. futbola bambaşka bir bakış açısı getiren, olaylara çok duygusal yaklaşan bir insan.

her konuşmasında illa ki laf dönüp dolaşıp bir şekilde, premier lige veya faşist 80 darbesine geliyor.

bazen kendini tekrar ettiğini düşünsem de, gözlerinden çıkan çakmak çakmak ışık, konuşurken duyduğu heyecan, son derece dürüst ve temiz bir insan olduğunu belli ettiği için kendisine hiç kızamıyorum.