• videolar

 1. kimseyi ilgiledirmeyen gerçektir bu bir .ikinci olarak abdest almayan insan pistir diye birşey de yok abdest bir dini rituel temizlik şekli değil. senin dini ritüelini uygulamıyor diye de bir insanı yeterince temiz adletmeyip ikramına burun kıvırmaya da kibirdir ve müslümanlar açısından günahtır
 2. göreceli bir gerçektir.

  böyle sosyal konulara pozitif bilimler gibi yaklaşan düzmantık adamlara katlanamıyorum.

  fizik desen tamam, matematik, kimya desen tamam doğru birdir. saf su deniz seviyesinde 100 santigrat derecede kaynar. gram şaşmaz.

  ama aç bak avcunu 5 parmağın beşi bir mi? herkes bir mi? o yorumu yapan alevinin kendi düşüncesi. cenabet gezen sünni de bulabileceğinize ben gayet eminim.

  mesela benim ev arkadaşım vardı üniversitede. adamla 4 yıl beraber kaldık. bildiğin aleviydi. böyle konulara çok kızardı. ne alaka olum cenabet gezilir mi? diye kızardı. cumalara beraber giderdik. ramazanda oruç da tutardı bizimle beraber. ama aleviydi işte.

  tutup da "haaaa o alevi değil, alevi şöyle olunur" diyenin de amınakoyim. sen öyle alevisindir, bu böyle alevi. adam aleviyim diyor sana ne? herkes istediği doğrultuda istediği gibi yaşar. hayatını istediği gibi idame ettirir.

  ha adam gusül abdesti almamış mı?

  hiç sikimde olmaz onu da diyeyim.
 3. bu gün hıristiyan gavur denilen-ki filmlerde görürsünüz duşlarını artık yatak odalarının ta içinde inşa etmişlerdir-adamlar dahi işini bitirir bitirmez duşun altına gider. konuya sex eyleminin fizyolojik neticesi nedir sorusuyla devam edilmeli!

  salya, tükrük ifrazat (ter, tuz ve vücudun psikolojik eğrisinin düşmesi ve vücutta statik elektrik birikmesi vs..)

  manevi pislik bir yana, maddi bir kirlilikten söz etmenin 101 türlü göstergesi ortada iken yıkanmaktan daha doğal ne olabilir?

  pisliğe direnmenin esprisi sırf sünni denilen adamlara yan çizmek için mi bütün bunlar? ilk aşamada öyle bir şey akla gelse de konunun çok daha derinlere dayanan sürpriz detayları vardır.

  aleviler, dede(!) lerinden kalan şaminizm'i aslında hiç bir zaman terk etmediler.(bu durumdan başka birçok konuda aslında sünniler için de söz edilebilir) onlar, anadolu şaman inançlarının her din için yaptıkları gibi islamı da kendi dinlerinin içine absorbe etmeye kalkışmışlardır. oysa islam kişinin başta kendi kendine sonrada her canlı cansız nesneye tapınmasını, reddeden bir dindir.

  allah 1 dir ve parçalara da ayrılıp insanların içerisinde kendini ortaklamamıştır. onun yerde ve gökte ortakçıları yoktur. bu alevilerin islam adına uydurdukları bir saptırı ve kendileri açısından da bir avuntudan ibarettir. kur'ana inana kimselere mümin denir ve kadınlara dokunduklarında da yıkanmaları gerektiği emrini itiraz etmeksizin yerine getirirler.
 4. merak edenler için.. evet almayanlar vardır..asimile olup alanlarda vardır.. gusül abdesti alınsa kime ne alınmasa kime nedir..sunni olup gusul abdesti almayanlarda vardır.sunnilerden temiz aleviler de vardır. kısacası kimin ne zaman banyo yapacagına kimse karar veremezdir..bu da böyle bilinedir.