1. adana'nın yüreğir ilçesinde görev yapan bir din kültürü öğretmeninin öğrencilerine derste söylediği bir söz. alevi derneklerinin tepkisi üzerine ilçe milli eğitim müdürü "gereğini yapacağız" demiş. http://haber.sol.org.tr/...

dini bilgisi çok yüksek bir insan evladı bu öğretmen. sonra da din eğitimi birinci sınıfta başlasın deniyor. zehirli fikirlerini bebek yaşta çocuklara akıtmak için istiyorlar bu anlaşıldı.
  2. içinde "liselilerin köşesi" bulunduran bir yayın organına inanan insanın dramını en iyi şekilde vurgulayan haber başlığıdır.
  3. hassiktir diyorum bunu söyleyen kişiye osman baydemir ağzıyla, hassiktir. dini bilmeyen adamı din eğitimcisi diye koyarsan oraya rastgele sallar. yoktur abicim böyle bir şey. keşke dinini öğrenseydi de abdestsiz (alevi, sünni, hristiyan, yahudi fark etmeksizin) kişilerin hazırladığı yemeklerin yenebileceğini bilseydi. aleviler abdestsizmiş, peh... sen 40 yıl sudan çıkmasan ne olur bu kafayla?
  4. ehl-i kitabın yemekleri yenir. ehli kitap olmayanın yenmez. bu kadar basittir. bir mümin ( çok zor durumda kalmadıkça yani artık ölme raktesine gelmedikçe) ehl-i kitap olmayanın elinden yiyemez,tıpkı domuz etinde olduğu gibi.

gerisi laf-ı güzaf.

tanım : boş iştir.

edit: sanırım açıklama biraz dar oldu. evet adam ateistim diyorsa elinden yemek yenmez. budistim diyorsa yenmez. hindu ise yenmez. bu abdestsiz olduğu için değil. allah'ın varlığına inanmadığı içindir. mümin'im diyen yiyemez çünkü ayetle sabittir .he mümin olmayan adam istediğini yer o da bizi ilgilendirmez. he müminm ama yerim diyosa o da bizi ilgilendirmez. sadece bir haramı işliyordur bilmesi gerekir.
  5. 1.si ... böyle absürt şeyleri duyurmanın ve düşünce olarak yaygınlaştırmanın en basit yolu bu yalan haberlerdir. böylece sunni ve aleviler arası ufaktan ufaktan kıvılcımlar yerleştirilmesi istenmektedir ve biz şu an buna alet olan milyonlardan bir kaçıyız.

2.si ... bu söylem din kültürü hocası (resmen, bilerek seçilmiş yahu) tarafından söylenmese de bir takım ""cahil cühelanın"" arasında konuşulmaktadır.

3.sü... ben alevi değilim ve bu durum, aleviler için ileri geri konuşma hakkını bana vermez.

4.sü... "böl parçala yönet taktiği" kurbanı olmaktan vazgeçin!
  6. habere yorum yapacağına haber kaynağını eleştiren sığ dinciler. sizin sevgili zaman gazeteniz ve sürekli ad değiştiren vakitiniz bu haberi yapsa idi kaynak olarak o kullanılırdı. içinde liselilere yer veriyor diye bir haber portalının verdiği her haber yalandır demek çok büyük bir zeka gerektirir. o din öğretmeni ile aynı tiynette olanlar, şimdiye kadar bu söz hiç sarf edilmemiş gibi yalandır, din öğretmeni onu yapmamıştır havasındalar. geçen ramazan ev taşlamaca, adam linçetmece oynayan da zaten zimbavde ki putperestler di; ki putperestlik de bir inançtır ve diğer dinler kadar kutsaldır.

bir din kültürü öğretmeninin halt yemesidir. bu topraklarda bu zihniyet hep var, dolayısı ile şaşırmıyoruz.
  7. azımsanamayacak kadar çok sünni müslüman'ın düşüncesidir. yanlıştır. eğer bu doğru ise cenabet, abdestsiz sünni müslümanın yemeği de yenmemeli.

antalya'da yaşayan tahtacılar için köylüler "yanında yatılır amma yemeği yenmez." demişlerdi. yani geçmişten gelen donup kalmış bir inanış olmalıdır bu.
  8. bu gün size temiz olanlar helal kılındı. kitap verilenlerin yiyeceği size helal; sizin yiyeceğiniz de onlara helâl kılındı.(maide, 5/5)