merhaba! itü sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bir interaktif sözlüktür. daha fazla bilgi alabilir, üye olarak içeriğin genişlemesine katkıda bulunabilirsiniz.
  • görseller

• aldatan aldanır

aldatan aldanır

1. bu başlıkta
  2. bakın dur
  3. sırala
  1. aldatan insan karşısındakinin de kendisi gibi olduğunu düşünür. ve durmadan karşısında ki aldatılan şahsın da onu aldatabileceği gerçeğini düşünür. onu sorgular onu kısıtlar ve bu yüzden aldanan durumuna düşer.
  2. bir hipotez.

aldandığını düşünen şahıs. diril. ayağa kalk.

"elbet birisi yapacaktı. varsın o yapsın" deme. toparlan. kendine gel. ama pilates'e de başlama.

ey aldatan. sen ki gizli bahçeden hercules'in topladığı altın elmaları topladın. ademle havva birer elma yedi. sen götürüp onları halde takas ettin. kilosu bilmem kaç lira olan ete.

elma ne lan? et varken diyenler. kendinize gelin.

mevlana yılı geçti mi?
  3. aldatmak aşağılıkça bir şeydir...aldatan olmaktansa, aldatılan olmayı tercih ederim.....
  4. tamamen bir avutma cümlesidir.

aldatan kişi, başka bi erkek/kadınla gerek misyoner olsun gerek bacaklar omuza olsun her pozisyonda beraber oluyorken, belki de siz ona seni seviyorum herşeyim diyen bir mesaj atıyordunuz. yazık lan.
  5. doğrudur çünkü karma diye bir şey vardır. karmaların yakında beni bulmasından çok korkuyorum.