merhaba! itü sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bir interaktif sözlüktür. daha fazla bilgi alabilir, üye olarak içeriğin genişlemesine katkıda bulunabilirsiniz.
  • görseller

• aldatılan erkek
    • aldatılan erkek
  1. 1

aldatılan erkek

1. bu başlıkta
  2. bakın dur
  3. sırala
  1. neye uğradığını şaşırmış, muhtemelen aylarca belki de ömrünün sonuna kadar 'neden' sorusunu tekrarlayacak olan kısaca boynuzlanan erkektir.fazla duygusal yada özgüveni olan kişiyse daha da zor olan durumdur kendisi için.
  2. çoğu zaman aldatıldığının farkında olmayan erkektir.kadınlar aldattığı zaman erkekler gibi saftorik şekilde hareket etmediklerinden dolayı hiç çaktırmazlar ve çoğu erkek aldatıldıklarını sandıklarından daha çok aldatılmışlardır.
  3. arkadaştan teselli sözleri

-zaten orospunun tekiydi.
    -hönk!

-allahtan geç olmadan ortaya çıktı
    -lan dallama boynuz yedik,daha ne olcak

-abi ben sana demiştim
    -sus lan şom ağız

-kardeş emin misin aldattığına
    -bilmem ki arkadaşça bir sevişme de olabilir,a.q

-ya şimdi siz ayrılıyonuz mu?
    -yok canım bi kereden bişi olmaz
  4. evet bu benim. şimdi evet benim deyip, bırakmayacağım tabi.

ben aldatılma konusuyla profesyonel olarak ilgileniyorum. tam olarak 37 kez resmi olarak aldatılmışlığım var.
    şimdi oha kardeşim, kaç kızla birlikte oldun diyebilirsiniz, sonra neden bu kadar fazla diyede sorulabilir, godoş musun birader diyenler de çıkabilir... (çıksın... ama her aldatıldığımda mecbur ayrılıyorum, başka birine güven, çık, ayrıl, başka biri derken, olmuş işte. )

ilk aldatıldığımda yıkılmıştım, bir sonraki seferde de yıkılmıştım, bir sonrakinde de... ama bir andan sonra anlamsızlaşıyor herşey, gülüyosunuz falan. hatta taşak geçiyosunuz, zaten profesyonel oluyosunuz bir kaç seferden sonra, güzel ve yaratıcı cevaplar verebilicek konuma geliyosunuz.

mesela benim şöyle şeyler söylemişliğim var, ilk seferlerde, mıhh mıhh diye için için ağlıyodum ama sonra işin orospusu oldum resmen:

- nasıldı?
    - umarım erken boşalma sorunu yoktur.
    - en yakın arkadaşınla yattığım için özür dilerim..
    - onunki daha mı güzeldi?
    - sen de mi brütüs?
    - iyi bok yedin.
    - vay amk.
    - bende diyorum bu sivilceler neden kaşınıp duruyo..
    - aman onun siki sağolsun
    - tam olarak nerenle aldattın?

işte böyle.

ironik not: yinede kadınlara hala güveniyorum ama benim için ideal kadın aldattığını 1 hafta içinde gelip anlatan kadındır, gelsin söylesin ki bende şunu bir söyleyeyim artık:

(bkz: hele otur bi soluklan yiğenim)
  5. aldatan sevgiliden alınamayan intikamı,bir sonraki sevgilisinin suçuymuş gibi ondan almaya çalışan erkektir.sürekli paranoya içinde geçer günleri.öyle bir hale gelirki , sevgilisinin kendi arkadaşları ile birlikte olduğunu bile düşünür.hat safhada hastalık boyutuna kadar ulaşır canının acısı ..yazıktır hayatında olan sonraki kadınlara..
  6. eşşeği sağlam kazığa bağlamayan erkektir. güven bu tip konularda çok önemlidir, güven olduktan sonra kıllanmaya dahi gerek kalmaz. lakin dünya hali bu, beğendiğiniz hoşlandığınız sonra çıkmaya başladığınız kızın biraz gözü dışarda, eli oynaşta size ilk gün yaptığı cıvıklıkların, sevgi dolu hareketlerin artık yerini sıkılganlığa bıraktığını falan farkettiniz. ama yarılamıyorsunuz diyelim. o halde maksimum çıkma ve performans için kızımız birinci surette takip altına alınır, ha bana ne kendi problemi ne bok yerse yesin, kimle yatarsa yatsın nasıl olsa aşk yok, evli değilim, bi bok değilim. diyenler giriyi bu noktada okumayı kesebilirler.
    sonuçta kızın beni aldatıp godoş yerine koymasını arkamdan 'lan ben x in sevgilisiyle takıldım geçen gün' diyen tiplerin türmesini engellemek için bu bir zorunluluktur arkadaşım. aldatmasına üzülmem, soru sormam. beni düşürdüğü duruma kızarım sadece. buna kızmamak için de eşşeğimi sağlam kazığa bağlarım.
    çıkmaya başladığınız andan itibaren o telefon her daim açılacak, açılmazsa ise 1 saat içinde geri aranmadığı ve önemli bir sebep söylenmediği takdirde o kız suspicious levelini gözümde arttırır. alış-tı-ra-cak-sı-nız! olm evet alıştıracaksınız, size hesap verecek. otoriteyi kurmazsanız, ipleri kızın eline verirseniz aldatılan erkek konumuna düşmeniz an meselesi.
    düşmeseniz de ne olur söyleyeyim;
    kız biraz daha efendidir, dürüsttür. bir gün gelir size der ki;

'altan bence biraz görüşmesek şu aralar, artık sana karşı bir şey hissetmiorum bu ilişki beni heyecanlandırmıyor ne biliim' tadında laflar edebilir bu nedir sevgili sözlükçü ben sana söyleyeyim.
    aldatmadan sizden ayrılmak istemesidir. çünkü büyük ihtimalle beğendiği başka bir çocuk vardır. onu düşünüyordur artık.
  7. ataerkil düzende aldatılan erkeğin her şeyden üstün tuttuğu gururu incinir. kendisinin çapkınlık adı altında yaptığı aldatma, sahiplendiği bir eşya olarak gördüğü kadından beklemediği bir davranıştır. sürdürdüğü itibarına- aldatma anlamında- katlanmasını beklediği kadının itildiği köşeden yaptığı bu çıkış onun- kadının- toplum gözünde damgalanmasına büyük katkı sağlar, ilişki sürse de bitse de.
  8. cümlenin dolaylı tümleci olan erkektir. olayla direkt alakası yoktur aslında. hatun kişisi bir başka erkekle birlikte olmayı tercih etmiştir ve bunu istediği zaman ortaya çıkarmıştır.

aldatılan erkeğin bazen tamamen masum olduğunu, bazen de kadını buna sürükleyen kişinin o olduğunu düşünüyorum. çünkü tüm zamanların en iyisi en mükemmeli olmadığı, olamadığı için!

kadınlar aç gözlü maalesef. hayatının daha iyisini, daha güzelini, daha şatafatlısını vaadeden erkekle aldatmayacakları erkek yok gibime geliyor. eskisini de hemen bırakamadıkları, arada kaldıkları, tanıma evresini geçirdikleri dönemde varolan erkeği aldatma dönemini yaşıyor oluyorlar.

kadınlar sevilmeye aşık maalesef. başka bir erkeğin taptaze, yepyeni ilgisinin ve çabalarının ayartamayacağı kadın da yok gibime geliyor. ısrarla jestler yapan, sevgisini her şekilde belli eden yeni bir erkeğe karşı eskisini de bırakamayan kadın zamanla karşılık vermeye başlıyor ve asıl erkek o dönemde aldatılan erkek oluveriyor.

değiştir şimdi kadın yazan yerlerle erkek yazan yerleri ve de tersini. hiç bir anlamsızlık bulabiliyor musun söyle. bulamazsın. çünkü;

insan doyumsuz ve sıkılgan. her ikitarafta aldatıyor ve aldatılıyor.
  9. her aldatılanda olduğu gibi kusur aldatanda değil aldatılandadır. dolayısı ile erkek olduğu için özel bir mana yüklenmesine gerek olmayan kişidir.

neden böyle yazıyorum, şöyle ki:

birincisi; aldatacak tipte kadın bellidir az çok ve en ufak tartışmada aldatabileceğini emaresini göstermeyi bırak, çekinmeden söyleyebilir bile. baştan uzak durmak gerekir
    ikincisi; partnerinin orgazmını önemsemeyen bir erkektir, boşaldıktan sonra dönüp yatar.
    üçüncüsü; partnerinin orgazmını fazla önemseyen erkektir, orgazm edemediğini düşündüğünde mıy mıy eder.
    dördüncüsü; egosu yüksek bir erkektir, partnerini sürekli küçümser.
    beşincisi:huysuz bir erkektir. sürekli kavga çıkartır.
    altıncısı: aldatan iflah olmaz bir çapkındır, mutlaka eninde sonunda yakalanır.

görüldüğü üzere aldatanda olmaz kabahat genelde. öznel kanaate geçmem gerekir bu noktada, aldatıldığım (ki aldatıldım) zaman sinirlenir ve fakat nerede hata yaptığımı, kusurumu bulur önümüzdeki müsabakalara bakarım.
  1. 1