1. aslında bu kadınlar dışarıdan bakıldığında oldukça normal kadınlardır.diğer kadınlardan hiç bir farkları yok gibi görünür.insanına göre son derece güler yüzlü,sessiz,sakindirler.bu kadınlar aslında sanıldığının aksine öyle çok cazibeli,seks düşkünü kadınlarda değillerdir.daha ziyade utangaçtırlar.her insana öyle kolay kolay alışamazlar.aslında bu kadınların erkeklerini çok sevdiği düşünülsede,bu tamamen bir yanılgıdır.bu kadınlar kimseyi gerçekten ve tam anlamıyla sevmezler yani sevemezler.ama insanların duyguları konusunda çok hassas olduklarından karşısındakini kırmamak için onun için ölürmüş taklidi bile yapabilirler.çok güzel ve inandırıcı yalan söyleyebilirler.hatta bu yetenekleri sayesinde bir çok iki ucu boklu değnek konulardan bile çok rahat bir şekilde sıyırdıkları görülebilir.hatta kendisi suçlu,karşısında ki suçsuz olsa bile,beş dakida kendisini iyilik meleği karşısındakini günah keçisi ilan ettirebilirler.bu kadınlar her zaman haklıdır.haklı olmasalar bile haklıdırlar.kendi doğru olduğunu idda ettikleri konular her zaman doğrudur.eğer o konunun yanlış olduğunu ona biri kanıtlamaya çalışırsa boşuna bir uğraş vermiş olabilir.bu kadınlarla kavga etmek ve dahada ileri gidip onların kalplerini kırmak hiç akıllıca bir davranış değildir.bu kadınlar kavga ettikleri kişiyi hiç düşünmeden bir kalemde silebilirler.ve bu kadınların lugatında affetmek ve özür dilemek kelimeleri kesinlikle yer almaz.eğer biri tarafından ihanete uğramışsa o anda çok can yakıcı intikam planları düşünebilirler.böyle durumlarda onlarla karşılamamak ve onların sizi unutmasını sağlamak en iyisidir çünkü zamanla içlerindeki ateş söner ve o kişiyi allaha havale edebilirler.ancak benim için sorun olmaz ben ondan uzaklaşmam ,kendimide affettiririm, bu kadar yaşanmışlığın üstüne bana birşey yapmaz diye düşünülürse çok büyük bir yanılgıya düşülmüş olabilir.yani kısacası böyle acayip kadınlardır bu akrep burcu kadınları ne kadar iyi gözükselerde her zaman tetikte ve dikkatli olmakta yarar vardır.
  2. öyledirler, böyledirler... bir sürü şeydirler. ama hepsinden önemlisi boşuna akrep değildirler. kesinlikle "tetikte olun, tetikte yaşayın" demiyorum. fakat ne yaparsanız yapın, yaptığınızı önce onun gözlerinden görün. yapmadıklarınızı da! yoksa bir kedinin sinsiliğinde, bir akrep gibi sokarlar. güzel kadınlar...
  3. kötüdür, pistir, türlü türlü kötülüklere sahiplerdir diye yaftalanan burcun insanlarıdır ama her nedense bunlara öyle bir misyon yüklenir ki "ateşle yaklaşma" tarzındadır. insanın yaklaşacağı varsa da haklarında yapılan varsayımlar ve türlü yakıştırmalar sayesinde kimse oralı bile olmak istemez. [ilginç ama gerçek]

asla ama asla hepsini aynı kefeye koymayacağım için haklarında da kötü şeyler yazmayacağım burcun insanlarıdır. hayatımı yönlendiren kadınlardan iki tanesi bu burcun kadınlarından oluşmasından mütevellit ve anlaşılacağı üzere haklarında kötü yazamayacağım için düşünülenlerin aksine bir değişiklik yapıp iyi bahsetmeyi öngörürüm.

hep dost oldular, hep yanımda oldular, hep cesaretliydiler ve iyi ki varlar. hayat onlarsız anlam ifade etmiyor. gelip de; "çok kötüsü beni buldu" diyen varsa yükseleni yok bilmem ay burcu hikayelerini araştırsın.
  4. tecrübeme dayanarak ve yükseleni akrep olan biri olarak derimki uzak durun. çok ihtiraslıdır çekinmez uyanıktır tam zora girdiği anda
    yanında senide götürmek için iğnesini çekinmeden size batırır.eğer akrep erkeğiseniz muhtemelen süper bir aşk yaşarsınız.ama yinede
    temkinli olmak lazım diyorum
  5. oğlak burcu olarak derim ki; 2. hafta oldu ve ,2 haftadır hayatımı alt üst etti diyebilirim bir akrep kadını. uç noktalarda gezindiren bir burç. bazen kendinizi vezir bazende rezil olabiliyorsunuz. adrenalini yüksek bir ilişki istiyorsanız deneyin derim.
  6. akrep burcu bi kadınsanız burcunuzu ilk söylediğinizde 'yaaa'diye bir tepki alırsınız. karşınızdaki kızsa eğer kim bilir ne numarlar vardır bu kızda yaaa sıdır o.temkinli olur.saçma. erkekse uff nası kızdır bu tepkisidir. zira almıştır başını bir akrep burcu şöyle ateşlidir böyle sevişgendir. sanki kaç akrep kadınıyla seviştiyse bunu düşünen. geçiyorsun bunları, geç, karakter özelliklerine gelelim biz.

akrep burcu kıskançtır. inanılmaz derecede hemde. kendine acı verecek derece bazen. bunun nedeni de dünya etrafında dönüyor sanmasıdır. madem dünya onun etrafında, her şeyin en'i o olmak ister. ondan daha en birine bir şeye katlanamaz.
    aklı hep başka yöne çalışır bu kadının. tarihteki ne kadar fitneci, devlet batıran kadın var, akrep olma özelliği yüksek. zekidir.
    ihtiraslıdır. ama bu iyi sevişgendir anlamında değil. sadece yoğun duygular yaşar.aşırı kıskanç olması, hırçın olması, kendini beğenmiş olması bundandır.
    dış görünüş önemlidir. erkekde yakışıklılık arar. iç güzelliği önemli zart zurt demez. karizmatik, yakışıklı, zeki bir erkekte hepsi olsun ister.kendisi de güzeldir. güzel olmayanı bile çekicidir.(hal ve hareketleri sebebiyle). çekici olmayanına da tarafınızdan yapıştırılmış seksilik özelliği vardır.
    zordur. ne istediğini o bilse siz anlamazsınız. o anlamasa siz nerden bilceksiniz zaten. dengesizdir. o yüzden heycan verir karşısına. (bu yüzden mi akrep deyince orgazm olur erkekler bilmiyorum)
    en havalı burçtur. özellikleri itibari ile de olabilir bu, sizin kafanızdaki 'akrep' nedeniyle de..
    tersi, siniri tehlikelir.
    bakışları ya çok anlamlıdır hemen kestirirsin, yada boştur.

son olarak astroloji matematikse, akrep burcu kadını trigonometridir.
  7. sürekli seviştiği sanılan burç kadınıdır. her kasımda doğan zavallı kadın, bu etikete bağımlı yaşar. derin, hırslı ve tutkulu oluşu; cam kenarı, masa altı, merdiven boşluğu bulduğunda sevişeceği anlamında yorumlanır. oysa akrep burcu seçici ve güven problemi olan, zor güvenen, hayatında bir elin parmaklarını geçmeyecek kadar az insanı hayatına dahil eden kadınlardır.
    hep derim; ya teğet geçin, ya arkadaşı olun diye. sakın zarar vermeyin. bu burç kadının fil gibi hafızası ve sabrı vardır. kırk yıl geçsin unutmaz, kin tutar, bağışlamaz, çektiğini senden bir gün fitil fitil çıkarır. tehlikelidir aman diyeyim.
    (bkz: kendimden biliyorum)