merhaba! itü sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bir interaktif sözlüktür. daha fazla bilgi alabilir, üye olarak içeriğin genişlemesine katkıda bulunabilirsiniz.

akrep burcu kadını oğlak burcu erkeği ilişkisi

1. bu başlıkta
  2. bakın dur
  3. sırala
  4. #ilişkiler
  1. oğlak düzenli ve cizgisi inişli cikişli olmayan bir ilişki ister, akrepse heyecan ve ihtiras. zor bir ikilidirler. oğlak akrepi yatakta dizginliyebilirse, akrepte oğlağı güclü hissettirebilirse mümkün olabilitesi yüksek bir ilişkidir bu.
  2. genelde erkek tarafının alttan aldığı ilişkidir. oğlağın güvenene kadar kendini geri çekmesi akrep kadınının gizemli ve belirsiz tavırlarına ayak uydursa da oğlak erkeğinin güven duymasının ardından ortaya çıkan kesin sadakati akrep için can sıkıcı hale gelirse tehlikelidir.
    öte yandan dış görünüşe ve detaylara önem veren akrep kadını için bakımlı ama gösterişsiz bir oğlak erkeği gayet çekicidir.
    denge kurulabilirse tadından yenmez.
  3. oğlak burcu erkeği çok rahat ve sakindir. enstrüman-motor-müzik-sinema-spor gibi kendi ilgi alanlarına odaklanmış bir yaşam sürer. maddiyata önem verir. öyle har vurup harman savurmaz. kendi dediğine göre de evcimendir. *

akrep burcu kadını ise evcimen olunacaksa bile kesinlikle atraksiyon ister. evde film izlemek, enstrüman çalmak, yemek yapmak vs bu durumda önerilebilir.

oğlak burcu erkeği sevdiğini söylemezse, öyle odun odun takılırsa akrep burcu kadını sabredecektir. zaten önce onun da karşı tarafa güvenmesi gerekir. ama bir yere kadar gider böyle. akrep burcu kadını duymak-görmek ister. dedim ya atraksiyon ister. hı oğlak burcu erkeğinin küçük aşk belirtilerini görürse de mutlu olur ama görebilmek zordur. gerçi akrep kadını görür, sezer. yine de duymak-açık açık görmek ister evet evet.

akrep burcu kadınına aşkın sakin bir şekilde de yaşanabileceğini öğretebilir oğlak burcu erkeği. bu bakımdan da ilginç bir deneyim olacaktır aşkı uçlarda yaşayan bir kadın için.

bu giri güncellenecektir. sezgilerime ve gözlemlerime dayanarak yazdım bunları. hayırlısı.
  4. akrep burcu kadını oğlağı sever ama oğlak öküzü adı üstünde oğlak öküzgiller familyasından akrepin bu odun yapısından sevmiyor mantığını çıkarır ve terkedilmekten korkar.oysa akrep oğlağı çok sever ama odundur ya her zamana aşkım canım cicim lafları etmez ve seni seviyorum gibi sevgi belirten lafları da çok sık söylemez bunları gören oğlak kendini geri çeker ve hep akrebe beni sev der.oğlağın aşk meşkle işi yoktur ona kız arkadaşları yeter akrebin bu fazla koruyucu ve kıskanç hareketlerine tahammül etmez çünkü sorumluluk sahibi değildir ve oğlak sıkılmıştır akrepten daha fazla dayanamaz ve ne kadar güzel ve zeki olsa bile sadece "sıkıldım" deyip akrebin kıçına tekmeyi basar.bu akrepte derin bir şok yaratır..sadece üzüntüsünü yalnız kalınca,canı çıkana kadar ağlamakla belli eder.içinden ise oğlağa derinden bir kin besler.işte tam o sırada akrebin oğlağa hissettiği tüm hisler kopar ve paramparça olur.akrep kadını sadece nefret duyar oğlağa,ve oğlağın bir gün bu kararından dolayı pişman olacağını bilir.oğlak en fazla bir ay sonra köpek gibi pişman olur.akrepse umurumda değilsin çoktan başkasını buldum havalarındadır ama gizemlidir ne yaptığını belli etmez.bu gizemli haller oğlağı çılgına çevirir çünkü o akrebin ne yaptığını merak ediyordur.bu ilişki sonucunda iki tarafta sıçtığım gururları nedeniyle salak salak takılırlar.pis gururlu oğlak bir kaç ay daha akrebi kafasından atamaz ve her defasında kendini akrebe hatırlatmaya çalışır.akrep ise ayrıldıktan iki ay sonra oğlağı kafasına bile takmaz ismini işitince sadece güler ve iyi çocuktu der.
    çünkü ne olursa olsun akrep sevdiklerini asla unutmaz.oğlak komiktir ve zamanında akrebi çok güldürmüştür akrebin aklına bazen anılar gelir sadece küçük bir ah çeker.
    bu yazıda burada biter..
    saygılaaar :)
  5. halam ve eniştem.çokk tatlılar yaa, inanılmaz.
    bir gün yine halamın liderliğinde pikniğe gidiyoruz.halam 'ordan git, burdan git' diye diye eniştemi yanlış yollara sokunca eniştem de sinirlendi patladı, bastı küfürü.
    'allah kahretsin, sıçayım senin tarif edeceğin yola.' diye.
    halamda tepki: 'hihihihihihihihihhihi!!' öyle böyle değil, kadın yarıldı ama.

yine başka bir gün de, eniştem halamın akrabalarından biri hakkında konuşuyor.biraz laf soktu mu naptı.halamda tepki:
    'şişştt sus tuncay, sus tuncay!'

sanırım bu ilişkide baskın taraf kadın, ama yıllar geçmiş hala nasıl da aşıklar...