• videolar

1. klasik antipsikotiklerin yanında parkinson benzeri yan etkilerinden korunmak için verilen ilaç..antipsikotikler daha çok şizofreni tedavisinde kullanılan ve dopamini artmış şizofrenik bozukluğu olan hastaların dopaminini baskılayarak etki gösteren ilaçlardır.hal böyle olunca çok baskılanıldığında dopamin bu kez şizofreninin tam tersi eksende yer alan parkinson benzeri tabloya yol açabilir,işte bu durumu engelleyen biperiden grubu ilacın adı..
  2. bir arkadaşımın 5-6 tane 2mg içtikten sonra boş bir koltuğu karşısına alıp sohbete başlamasına sebep olan ilaç.
  3. şizofreni tedavisinde kullanılan ilaçların yan etkisinin ortadan kaldırılmasında kullanılan ilaçtır ayrıca.

edit:bu giriyi eksileyen kişicik ne amaçla bunu yaptım bilmiyorum. bu ilacı 2 yıldır kullanıyorum ve evet şizofreniyim mk. delirtme beni.
  4. hayatı boyunca bu tarz ilaçlardan kullanmamış olan arkadaşa alkol desteğiyle bir kaç tane kakıtılması akabinde arkadaşı tuvalette bir tane bile tüy olmayan bacaklarına ağda yapmaya çalışırken ve kriz şeklinde gülerken bulmak mümkündür. başka bir denekte ise, sınav öncesi kendisini sakinleştirmek amacıyla bir kaç tanecik içirilmiş ve ikinci dersin tenefüsünde sınıfta yanınıza gelip sonsuz bir huşu ve umarsızlık içinde indirip kaldırdığı uçaklardan bahsettiği gözlemlenmiştir.*