1. yeni ortaya atılan listedir. içeriğine baktığınızda akademisyenler, yazarlar, şarkıcılar, medyatik kişiler, dalkavuklar, yalamalar vb. bilumum isim barındırmaktadır.
 2. akil adamlar diye önümüze koyulan insanları görünce, aziz nesin'in söylediğine hak vermemek elde değil!..sizin akil olanlarınız bunlardır demek, siz geri zekalısınız demenin başka bir yoludur.
 3. yarın ilk buluşmanın yapılacağı komisyonun, isim listesi. listede oldukları kesinleşen bazı isimler şunlar:

  ünlüler ; kadir inanır, türkân şoray, hülya koçyiğit, hülya avşar, yılmaz erdoğan ve lale mansur da bulunuyor.

  gönüllüler ; şaka lan şaka ne gönüllüsü.

  fazla ünlü olmayanlar ; konda başkanı tarhan erdem, akademisyen hüseyin yayman, gazeteci avni özgürel, gazeteci ali bayramoğlu, yazar sibel eraslan, gazeteci hilal kaplan, prof. dr. hayrettin karaman, prof. dr. mithat sancar, gazeteci etyen mahçupyan, seta direktörü yılmaz ensarioğlu, yazar oya baydar, prof. deniz ülke arıboğan, gazeteci oral çalışlar , yazar murat belge, cem vakfı genel başkanı izzettin doğan, prof. doğu ergil, gazeteci ahmet taşgetiren, prof. erol göka, tobb başkanı rifat hisarcıklıoğlu ve doğan tv holding yönetim kurulu başkanı arzuhan doğan yalçındağ.

  ayrıyetten çok önemli bir detay var ki o da şu; ' sezen aksu'nun kendisine iletilen öneriyi 'magazinleşme' kaygısıyla geri çevirdiği öğrenildi. '

  çok önemli bir noktaya değinmiş sezen aksu. magazinleşme. evet bu kadar ünlü insan baskınlıklarından dolayı daha çok ilgi çekerler. onların söylediklerinin yanında aslolan, olması gereken kişilerin - şehit anneleri, kürt anneleri, aleviler, araplar, gayrimüslimler, başörtülüler - yani toplumun çeşitli kesimlerinin temsilcileri ezilirler. süreç sezen aksu'nun da korktuğu gibi magazinleşir. birisi çıkar içindeki ideolojiyi öne çıkarmak için ilgi çekici bir şey söyler. 'oooov bu sanatçı şöyle demiş' gerizekalılığı altında diğer söylenenlerin kıymeti harbiyesi kalmaz. akil insanlar komisyonu da bir işe yaramadan yok olur gider.

  http://www.radikal.com.tr/...
 4. hülya avşarın olduğu listedir. yoruma gerek var mı?

  edit:kendisi listeden ya çıkmış ya çıkarılmış. çok üzüldüm doğrusu. böyle değerler kolay yetişmiyor.