• görseller

• ahmet kaya ya çatal bıçak fırlatan tayfa
  1. türkçeye ne kadar sahip çıktıklarını(!) yaptıkları şarkılardan, anonslardan anlayabiliriz. zira kürtçeye karşı çıkıp je taime diye şarkı ya da "acı var mı acı" gibi türkçeye sonsuz katkıda bulunan bir anons yapmak çok akıllıca bir iştir.

edit: başlık bana kalmış iyi mi? ben de neden bu giri oylanıyor diye düşünüyorum.
  2. orada olup hepsinin ama özellikle de serdar ortaç ın ağzının payını vermek istediğim tayfa! hıhhh tayfaya bak madem bu kadar türk e değer verio bu adam jötem ille de jötem ne ya ben de ona çatal bıçak fırlatmak istiorum umarım günün birinde gerçekleşir bu isteğim
  3. ödül töreninde yapılan açıklama sonrasında birilerine yaranmak için kankası ebru gündeşle birlikte faşizan tavırla çatal kaşık ve benzeri şeyler atan ve olayı büyümesine çanak tutan güruh
  4. aynı ekibin insanları sakaryada bir genci ahmet kaya tişörtü giydiği için linç etmiştir.hatta tişörtün ahmet kaya değil de bie rockçının tişörtü olduğunu anlayınca bir kez daha dövmüşlerdir.
  5. dün kanal 24 te "keşke olmasaydı" programında bu olay anlatılıyordu. kaçırdığım için internet üzerinden izleyebildim .gerçi malum olayı 1999 yılında yaşamıştık ve bilmekteyiz zaten.

genelde yerküre sorunlarına, özelde türkiye sorunlarına dair ne bir tesbit yapabilen, ne anlamlı bir teşhis koyabilen, ne de çözümün bir parçası olabilen, yediği önünde yemediği ardında, hak, bölüşme, adalet duygusu ile bezenme... konularında hiç bir omurgalı duruş sergileyemeyen, son tahlilde sözkonusu değerlerin çürümeye gidişine bizatihi varlıkları ile yol veren bu güruhla, bu ülkenin kurtuluşuna ve güzelliklerinin hakça bölüşülmesine giden yol üzerinde paylaşılabilinecek bir şey yoktur.

ahmet kaya'ya o konserde çatal bıçak fırlatan, onuncu yıl marşı okuyan asker kaçağı serdar ortaçların ve tempo tutan omurgasız güruhun bu güzel insanı, vatanına hasret yadellerde ölmesine yol açacak olan süreci başlatan bir olaydı kısaca bu...
  6. isimlerini bir kere daha hatırlayalım dediklerim...

serdar ortaç.
    ebru gündeş
    şenay düdek
    reha muhtar
    ercan saatçi
    erdal acar
    tuncay önder

hala insan içine çıkıyor bunlar. karşılşırsanız fotoğraflayın hemen. ileride çocuklarınıza gösterip: "bunlar engerekler ve çıyanlardır... tanı bunları, tanı da büyü..."
  7. vatansever kisvesi altında bu memleketin yarısından çoğunu kandırıp kaymağı yiyen tayfadandırlar. dertleri gerçekten vatan sevmek veya ideolojik tepki olsa baş göz üstüne de serdaç ortaç nedir yahu.
  8. ahmet kaya'ya o dönemde o gecede bulunan bulunmayan tüm sanat camiası çatal kaşık fırlatmıştır. tabi en lümpenlerini hepimiz biliyoruz. ama ahmet kaya o dönemde yalnızlaştırılmıştır. üç beş kişi kalmıştır yanında.

toplu bir linçe maruz bırakılmıştır o büyük ozan. türkiyenin tüm aydınları sanatçıları ozanları akademisyenleri gazetecileri çatal bıçak fırlatmıştır o büyük ozana. geceye gitmişsin ne olacak gitmemişsin ne olacak.

gecedeki lümpenlerlerle aklamasın kimse kendini. bu büyük ayıp örtülmesin. ahmet kayayı bu ülke hala anlamadı bir elli sene sonra belki anlar.
  9. şuan içlerinde sanatını en iyi icra eden serdar ortaçdır o da;

'aşk bu kızılötesi yaralı müzesi hareket edemem' kadardır,çük kadar işte!