• isle of dreams
    itü sözlük yazarlarına özel %20 indirimli biletler için son tarih 19 temmuzkayıt ol
  1. son günlerde adını sık duyduğum yazar. sosyal medyada da reklamı iyi yapılıyor. d&r en çok okunanlar listesinde bir de kitabı mevcut.
  2. "belki bir kitabın aynı sayfasında ağlamışızdır. işte bu haberimiz olmadığı halde dünyanın en güzel karşılaşması olabilir." demiş adam. kitaplarını okumadan hakkında hüküm vermek ne derece doğrudur bilemem ama bir kahraman tazeoğlu havası sezdim kendi adıma. bir arabesklik, bir aşırı duygusallık var gibi. klasik aşk, ayrılık, kavuşamama klasiklerini acıyla harmanlayıp insanları çekme oyunu. belki de değildir, bilemiyorum sadece bir ön sezi ya da direk ön yargı.
  3. bana ilk görüşte aşk lazım değil.
    biraz genelleştirsek kimse zarar görmez sanki;
    bana her görüşte aşk lazım.
    bana biraz sen lazım ama bana yazılmış bir sen lazım,
    şöyle alnımın tam ortasına yazılmış ömürlük bir şey lazım…
  4. nasıl olsa unuturum diyerek bitirmemeli insan severken... öyle vazgeçmek kolay görünür dilden düşünce kelimeler ve zaman akıp giderken unutamadıkça canın yanar. yanmak senin işindir artık, zaman sana ''nasıl olsa unuturum'' demenin bedelini ödetir. ödersin ödersin bitmez.
  5. türk dizilerindeki sığlığın, seviyenin yerlerde süründüğü tv programcılığının türk edebiyatına yansımasıdır kendisi.
    sevişmek, kavuşamamak, sevgili kelimeleriyle okunulası bir cümle kuruyorsunuz tebrikler! türkiye'de ilgi görecek bir yazar olma yolunda ilerliyorsunuz ahmet batman gibi.

bir genelleme geliyor. instagram ,twitter, facebook sayfama her gün 2-3 tane bu adamın kitabının ve bir bardak kahvenin olduğu "kitap okuyorum yaee" alt metinli fotoğraflar görüyorum.okuyana bakıyorum biliyorum ki tek derdi yarın ne giyeceği, hayallerindeki gibi bir erkeğin gelip onu bulması falan filan, sığca düşünceler yanı. ( genelleme demiştim)

biliyorum ki edebiyata birazcık saygısı olan,edebiyattan anlayan bir insan o kitabı okuduğunu herkesten saklar, prensiplerine uygun olarak başladığı o kitabı bitirirse de ( ben bu sebeple okudum) atar kitabı en uzak köşeye bitirince.

kitaplarının içeriğiyle ilgili de şunu soyleyeceğim.bu kadar ham ve vıcık aşk tanımları okuyup beni de böyle sevsinler ühü moduna giriyorsunuz, girmeyin.bu değil çünkü gerçeği.

(bkz: pucca) (bkz: pinkfreud)
  6. 'şimdi ben seninle yürüdüğüm yolları başkasıyla yürüyemiyorsam, bu o yolları unuttuğum için değil seni unutamadığım içindir…'