1. ankara'da yaşayanlar için gayet güzel bir sahaflar çarşısıdır.
  zevke hitap edecek, eski-yeni basım kitaplar gayet güzel fiyatlara satılıyor.
  korsan okumak istemeyip kitaba da bi daire parası vermek istemeyenler için ikinci el kitaplar gayet uygun fiyatlara bulunabilir.

  yeri zafer çarşısı nın yanı, oralarda kime sorsan gösterir tarafında kalıyor.
 2. yüzde sekseni (iyimserim dimi) kitaptan anlamayan, denk getirdiğine kitabı değerinden fazla yutturmaya çalışan ankara sahaflarının bulunduğu pasaj. yavaş yavaş olgunlar gibi kpss ve öss çarşısına dönüşmeye başlayacağını düşündüğüm yer.
 3. ne yazık ki büyük oranda kpss ve diğer sınavların kitapları ile dolmuştur dükkanlar. eski kitap ve dergi satanlar da adam düdükleme derdindedirler.
 4. türkiye'nin en kaliteli, köklü sahaflarını bünyesinde tutan bir pasaj.
  örneğin; gülden kitabevi, aşiyan kitabevi, hediyem kitabevi gibi. sahaflarla çok samimi olabilir, aradığınız kitabı ucuza bulabilirsiniz. hemen hepsi cana yakın insanlardır. çok şey bilirler, bir o kadar da mütevazıdırlar. örneğin gülden kitabevi; halkbilim okumuş bir üstat vardır burada. üstat derim çünkü adam aşmış... örneğin aşiyan kitabevi; edhem usta durur burada. üniversiteleri geziyordu en son "nasıl sahaf olunur?" temalı seminerler sayesinde. türkiye'nin günümüz en iyi sahaflarındandır. fransızcası, farsçası, osmanlıcası çok ileri düzeydedir. nihat genç'in üstadıdır. ayrılmaz buradan nihat bey.
  kısacası ankaralılar için bir nimettir adilhan. kıymeti bilinmesi gereken.
 5. sınav kitaplarıyla mücadelede 5-0 filan geride olduğu söylenebilir buradaki sahafların. gerçi sahaf olarak birkaç dükkan var sadece; dükkanlar geniş geniş gezildiğinde çok ucuza harika şeyler bulunabiliyor. çarşının içi genelde tenha ve serin olduğu için zaman geçirmesi çok keyiflidir, bulduğunuz tabureye oturup istediğiniz kadar inceleyebilirsiniz kitapları.

  ankara'nın en hoş mekanlarından biridir nazarımda adilhan.