merhaba! itü sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bir interaktif sözlüktür. daha fazla bilgi alabilir, üye olarak içeriğin genişlemesine katkıda bulunabilirsiniz.
  1. 1

adalet mülkün temelidir

1. bu başlıkta
  2. bakın dur
  3. sırala
  1. iktidara gelenlerin "devletin malı deniz yemeyen domuz" zihniyeti ile halkı soyup soğana çevirdiklerinin üstü kapalı ifadesidir.
  2. türkiye'de tamamiyle yalandır. utanmadan her mahkeme duvarına birileri tarafından yazılmaktadır üstelik.
    nerden mi biliyorum; anlatayım.
    bundan yaklaşık 4 sene önce, telefonum çalındı. (bkz: kapkaç) savcılığa git şikayetçi ol telefonunu bulsunlar dendi. eh, ben de gittim şikayetçi oldum. sonra bir daha ses soluk çıkmadı.
    geçen sene kapıma polis geldi ve beni karakola götürdü. mahkemem varmış. devlet kamu davası açmış benim için, sağolsun. 2 ay sonra mahkemeye gittim. adliyede yaklaşık 6 saat bekledikten sonra hakim karşısına çıktım. ortada suçlu falan da yok. 3 dakika sürdü mahkeme.
    dün gene polisler geldi. gene karakol. gene mahkeme celbi.
    önceki mahkemeye de gitmemiş gözüküyorum. nasıl oluyorsa artık.
    bu mahkemeye de gitmezsem tutuklanacağım söylendi.
    telefonum çalındığı için tutuklanacağım, evet.
    aman diyorum telefonunuzu falan çaldırırsanız şikayetçi olmayın. aksaray'a gidin bulursunuz telefonunuzu.
    ahan türkiye'deki adalet budur. adalet de devletin temeliyse, ben o devleti... napayım?
  3. hz. ömere ait özlü söz. bir defasında hoca sınıfta sormuştu kim söylemiş bu lafı die cevaplar hocayı dumur etti.
    -atatürk
    istisnasız herkes atatürk demişti.
  1. 1