merhaba! itü sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bir interaktif sözlüktür. daha fazla bilgi alabilir, üye olarak içeriğin genişlemesine katkıda bulunabilirsiniz.

acısız intihar teknikleri

1. bu başlıkta
  2. bakın dur
  3. sırala
  1. bu soruya "yatakta, acı çekerek ölmeyeyim de" diyenler çoğunluktadır, sayı olarak onları "uykuda öleyim" diyenler izliyordur bence. peki başka şekillerde ölmek isteyenler yok mu? m.şeref özsoy un bir arkadaşının ölüm üzerine şöyle bir kurgusu var: "kumsalda olmalıyım. üzerimde de çok ince, hatta tülden bir elbise olmalı. adım adım denize doğru yürümeliyim. sular bileklerimden diz kapağıma yükselmeli, sonra baldırlarımda, kalçalarımda hissetmeliyim, böylece suyun seviyesi de yavaş yavaş yükselir. derken sırtım, göğüslerim, omuzlarım... ama durmamalıyım. boynumdaki suyun soğukluğu beni etkilememeli. hatta yavaş yavaş ağzıma dolarken denizin o tuzlu suyu, son bir kez burnumdan nefes almalıyım. bu arada saçlarım denizle birlikte dalgalanmaya başlamalı. artık burnum da sular altında kalmalı, derken gözlerim (ama kapanmadan) ve sonunda tamamen dalgaların altında yürümeliyim. suyun kaldırma kuvveti, vücudumda pek oksijen kalmadığı için beni etkilemeyecektir ve ben ciğerlerimdeki son havayı harcayana kadar durmadan, aynı tempoyla yürümeliyim. ağzım ve burnumdan çıkan son kabarcıkları ve kaldıysa deniz derinliklerinin güzelliklerini algılamalıyım. bari gördüğüm son şeyler güzel olsun. eh! bir yerde canım tükenecek elbette. o an sanki yolda tökezlemişim gibi düşmeliyim belki mercanların belki de yosunların arasına yumuşak bir iniş yaparım. son isteğim; bu düşüş sırt üstü olsun ve yine gözlerim açık kalsın ki böylece cenazeme gelenleri görebileyim. pek cinslerini bilmesem de bu balıkları merhabalamalı ve öldüğümde de dalgaları hissetmeliyim. hatta üzerimdeki o tülden elbise de beni yavaş yavaş terk etmeli. bir ben kalmalıyım.. belki yosunlar, mercanlar sarar bedenimi..."

ne kadar çılgın bir ölüm şekli, çılgın olduğu kadar da imkansız. kişi intihara ne kadar kararlı olursa olsun, bu şekildekini beceremez. ama kurgunun güzelliği de su götürmez...
  2. küçükken aşırı dozda ağrı kesici içmek olduğunu düşünürdüm. hatta kimsenin aklına gelmeyen bu fikri akıl edebildiğim için çok zeki sanardım kendimi.
  3. ulan intihar acısız olsa n'olacak bir şeyin de kolayına kaçmayın be.

kafanı taşla ezseler n'olacak, yıllar sonra "lan çok acıdı ya! keşke uyku hapı içseydim" mi diyeceksin?

acıdır zaten ölüm.
    başı taşla ezilerek ölmek kadar, acıdır yatağında sessizce ölmek de.

not: intihar etmeyin lan. intihar etmek kalanları sorumlu tutmaktır.
  4. 10 katlı herhangi bir binanın en üst katından atla yere carptığın an ölüyosun. acı falan yok tertemiz ölüm.
  5. bu amaca hizmet etmek için kurulmuş bi' şirket var. adını ve ilgili haber linkini hatırlayamıyorum ama acısız ölüm vaad ediyorlardı. trenle dimdik aşağıya salıyorlar sizi tren yere ulaşmadan ölmüş oluyorsunuz. temiz kılçıksız.
  6. hastane yatağında sizi sakinleştirsin diye verdikleri şeylerden yüksek dozda almak. tek yan etkisi suç hemşireye veya doktora kalabilir.