1. kıpır kıpır bir roman havası.sözleri de şöyle:

sevenleri sevdiğine vermediler vermediler,
    güzel yüzlüm şirin sözlüm çok gördüler çok gördüler.
    onsuz geçmez bugünlerim,bugünlerim, bugünlerim,
    kızım gönlüm seni arıyor, seni istiyor, seni arıyor.

abe kaynana ne yaptın bize ne yaptın bize ne yaptın bize,
    biz birbirimizi çok sevdik, kaçıyoz bize, kaçıyoz yarimle.
    sevenleri sevdiğine vermediler vermediler,
    güzel yüzlüm şirin sözlüm çok gördüler çok gördüler.

onsuz geçmez bugünlerim,bugünlerim, bugünlerim,
    kızım gönlüm seni arıyor, seni istiyor, anan vermiyor.

2. ohaa sonunda sol framede görünce içimi sızlatmayan, beni derin düşüncelere daldırmayan şarkı.

ben kurtuldum da acaba daha kimlerin canını yakıcak bu kaynana, pardon bu şarkı -asdfgh-
  3. bugün öğleden sonra bangır bangır şirkette çaldım aq, patron bi' şey dediydi " yarın halledicem onu konuştum fransa ile diye" yarım ağızla cevap verince süklüm püklüm gitti bu seninki, nası' keyiflendiysem artık üş kere falan ardarda bunu çaldım.
  4. eyyvah eyvah 2 vasıtasıyla yeniden dillere düşmüş roman parçası. halbuki biz güzide kadife sokağımızda, kadıköy'ün yerlisi roman halktan dinleye dinleye bıkmıştık parçadan. ve evet, sevenleri sevdiğine, vermediler, vermedilee-eer, çok gördüler falan filan?!
  5. az önce beşiktaş çarşının ortasında birkaç romanın darbukalar, güller, karanfiller eşliğinde çalarak oynadıkları hatta mest ettikleri roman havasıdır.

az çok kökenlerimi araştırmış bir insan olarak, romanlığın hiçbir şekilde bulaşmamış olmasına oldukça şaşırıyorum. nerede 9/8 lik ritm, nerede bir roman havası duysam kendimden geçiyorum çünkü. azıcık kassam bunu profesyonelleştirip para bile kazanabilirim sanırım.

tak altına bir maksi etek, iki-üç sallantılı takı, orana burana bağla yemenileri, sal kendini sonra sokağa*
    iki de parayı kırışacak kara yağız darbükator bulduk mu tamamdır. çalar çalar oynarız, ohh keyif bizim, hayat bizim.

"abe kaynana ne yaptın sen bana..." teeeey, göbecikleri görelim ablalarım*