1. twitter'da gereksiz triplere girmiş gazeteci. twitlerine mentionla cevap verenlere zevzek deyip blockladığını* duyurmasının ardından bir çok takipçisi tepki gösterdi ve yine kendisi tarafından önce ifşa edilip akabinde blocklandı. bir yandan mentionlardan şikayet ederken diğer taraftan da hoşuna gidenleri rt etmesini de biliyor ya neyse. yakıştıramadım, ben de onu unfollow ettim.

ps: elbette günlük hayatta bu kadar berbat bir türkçe konuşmuyorum, konuşanları da fırsat buldukça kürekle kovalamaya gayret ediyorum. abdullah bey'in twitter'dan devşirme söz öbeklerini kullanmasına da ayrıca uyuz oldum, bu şekilde kendi çapımda tepki gösteriyorum.

edit: söz konusu olayları takip etmek isteyen olursa diye:
    http://twitter.com/...
  2. mimik ve ses tonu kontrolu ile canlı bağlantılarda ara müdahale zamanlamalarında başarılı haber spikeri, tv programcısı, internet sitesi köşe yazarı. tevâzu gerektiren durumlarda mütevâzi, izzetli olunması gereken yerlerde aziz bir duruşa sahip. tavırlarını, şahıslara göre değil davranışlara/durumlara göre takınıyor. olması gerektiği gibi.