• isle of dreams
    itü sözlük yazarlarına özel %20 indirimli biletler için son tarih 19 temmuzkayıt ol
  1. bangladeş'te cemaat-i islami partisi liderlerinden. 1971'deki bağımsızlık savaşı sırasında insanlığa karşı suç işlediği gerekçesiyle yarın sabah saat 7'de idam edilecek.
  2. ulan ne güzel kar yağıyordu, çayımı da yapmıştım eğleniyordum ki bu haberi aldım. açıkcası kimdir, nedir tanımıyorum adamı, cemaati hakkında da bir fikrim yok. yalnız 90 yaşında olduğunu öğrendim ve bu ayrıntı canımı sıktı. insanlık, bir dönem sonra tüm "suçlarını" temizlemek için saçma sapan figürleri hedef alıyor, 90 yaşında bir adam asılacak ve eğer ortada işlenen bir suç varsa, hepsi temizlenecek, saçma bir kafa yapısı bu ve son derece göstermelik.

bizde de kenan evren için aynısını uyguladılar, en çok solcuların içine sinmedi bu, sistem olduğu gibi kendini muhafaza ederken ve her gün kendisine yeni kurbanlar yaratırken, kenan evren'i yargılamak ahmaklıktan başka bir şey değildi, bu adamı da görünce aklıma bu geldi, dünyanın her yerinde ahmağız zaten ve yeteriden çok fazla ahmağımız var.
  3. şu sıralarda defteri dürülüp kendisine yedirilen kişi.

bangladeş'te kanına girmediği çocuk yok sanırım. ayrıca yüz binlerce kişinin ölümüne sebep olmuştur.

bizim islamcılara göre asılmamalı, ancak şer'i kurallara göre asılmalıdır.

bana göre de asılmamalıdır. müebbet yemesi hoş olurdu.
  4. @11756632

geçen gün idam edilmesiyle ilgili üzüntülerimi belirtmiştim, kendisini pek tanımıyordum ve bu süreçten sonra bir iki gün kadar araştırdım. hala idamını savunacak değilim zira bu ilkesel bir şey yani belirli suçları, bir sembole kesmek ya da bunun üzerinden bir sembol yaratmak doğru değil.

gelelim bu arkadaşın arkasından ağlayanlara ve ortalığa saçma sapan şey yazanlara. bu konuda islamcı tayfa muazzam bir ikiyüzlülük sergiliyor. ne içe dönük bir samimiyet taşıyorlar, ne de toplumsal bir samimiyetten bahsetmek mümkün değil. ben şu ana kadar hiçbir islamcının ortaya adam gibi bir argüman koyduğunu görmedim. her şeye saçma sapan bir şekilde "şahadet" diye atlamaları, şu ortadoğu'nun neden bu durumda olduğuyla ilgili bize fikir veriyor.

lan bu adamın asılması doğru değil tamam burada senle hem fikirim ama bu adamı neden astılar? çocuklara tecavüzden, toplu katliamlara kadar hakkında bir çok suçlama var. sen nasıl bir ikiyüzlüsün? filistin'de bağımsızlığı destekleyeceksin, eee bangladeş halkının bağımsızlık hakkı yok mu? bir otur düşün, bu kadar karaktersiz olma.

bu dönemde pakistan'ın arkasında abd olması ise islamcıların her zaman ki davranış kalıplarını ve işbirlikçiliklerini özetliyor bize. bu topraklarda islamcı olmak, abd'nin yardakçılığını yapmakla aynı anlama geliyor ne de olsa!

akşam akşam tepem attı, pisliğinizle boğulacaksınız bir gün.

edit, sinirle yazdığım için bazı yerlerde sert ifadeler vardı çıkardım.
  5. idam edilmiştir.
    hükümetimizin tepkisi büyük olmuştur lakin!

da...

ben "biz hükümet olsaydık bosna'da tek damla kan akıtamazlardı" diye bir beyan hatırlıyorum.
    düşünüyorum, taşınıyorum anlayamıyorum.

hükümette kim var agalar türkiye'de?
  6. ölmesine üzülüyorum, kendi halimize üzülüyorum. ne de olsa yarın öbürgün unutacağız değil mi? karşıdakiler senin idam yasağını kaldırtır, sen bir kişinin idamına engel olamazsın. sorsan dünya lideri bir başbakanımız, büyük bir devletimiz var.