• videolar+1

• görseller

• aşık olunan kişiye açılıp reddedilmek
  1. reddedilmekten dolayı muzdarip olma potansiyelini barındıran birinin zaten aşık olmaktan birşey anlamadığı aşikar olduğundan son derece etkisiz bir durumdur. ancak çıkma, ilişki (ya da adına her ne diyorsanız) teklifi sonrası reddedilmek koyan bir durum teşkil eder... aşık olan birinin bunu ızdıraplarının kaynağına açması da zaten yeterince takdire şayan bir olaydır, sırf bu kadarı bile onda mangal değil belediye fırını gibi yürek olduğunu gösterir... pek tabi ki burada söz konusu olan gerçekten iliklere kadar hissedilen duygu fırtınası tanımına uyan aşk ifadesidir...
  2. en kötü olanı değildir aslında. reddedilmekten daha fazla üzen noktalar da vardır.

mesela dürüstçe cevaplar alamamak gibi. karşı taraf umut verir, zart eder zurt eder, sonra da reddeder. insan o şaşkınlıkla ve kırgınlığa kızgınlığın karıştığı içe kapanma haliyle bu detayları anlatmak dahi istemez. bir an evvel oradan kaçıp kurtulmak ister. çünkü kendisini kullanılmış gibi hisseder. ha bir de hiç umut vermemiş, işi açılmaya getirecek dalları uzatmamış gibi davranmaları vardır. yemişim o hallerini. aslında o an için çok bunaltıcı olsa da sonrasında onu önemsiz biri olarak kabul etmek için, değmemişliğine dair kuvvetli bir arzunun oluşmasına dinamik oluşturur. ama unutulmaz bir nefreti de körükler için için.

dediğim gibi reddedilmek en kötü şey değildir aslında. hep öyle sanılır ya neyse. reddedilmek üzer belki ama dost kalalım geyiği tiksindirir de. berkecan/nazlıcan aramızın bozulmasını istemiyorum geyiği en irite edicisidir. umut verilmiş, ego için kişi çaktırmadan dolaylı olarak gazlanmış ve sonunda da "hep etrafımda olsun ve bana ilgi duyan birilerinin varlığını bileyim" zımbırtısı kişiyi aşağılamaya çalışıcı bir hareketken, yapan için aşağılık olduğunun bir göstergesidir de.

(bkz: erkeklerden bayanlara tavsiyeler/!albastropos)
  3. bir kızla bir erkeğin arasındaki farkı bu olayla anlayabilirsiniz!

bir erkeğe açıldığınızda eğer o kişi ret edecekse bunu sizi kırmadan üzülmeden yapacaktır, zaten ne kadar inkar etsene de kendi içinde egosu tavan yapmış istediği olmuştur. ondan hoşlanan onu seven biri olduğunu onu istemese de bilmektedir, bu yüzden kaybetmek istemez. (elimin altında dursun sonra kullanırım anlamında değil!!)

ama bir erkek bir kıza açıldığında, egosunun tavan yaptığını kendisi de bilir ve bunu karşı tarafa da hissettirir, sanır ki sen ve senin gibilerden daha çok gelip gidecek sen kimsin ki tarzı bir havaya bürünür, zaten 1-0 mağlup başlamışsın deplasmandasın üstüne bir de attığın golü vermez, itiraz edersin kaybetmekten korkmadığını için de gösterir kırmızı kartını atar dışarı, sanki hakaret etmişsin gibi de ömür boyu men cezası alırsın.
  4. dünyanın sonu gibi gözüken ama aslında tamamen yeni bir başlangıç olan durumdur. sonuçta bir hayaliniz yıkılıyor, gerçekleşmesi mümkün olmayan bir hayaliniz. bunun farkına vardıktan sonra yeni aşklara, yeni umutlara, yeni heyecanlara yelken açıyorsunuz.
  5. yaşama isteğini minimum seviyede azaltır,insanı yaşayan ölüye çevirir.

bir de aşık olup da red yediğiniz kişi 1,5-2 yıldır tanıdığınız,bir anlık değil,yıllar boyunca tanıyarak sevdiğiniz biriyse,ona karşı olan aşkınız o denli büyük,reddedilmeyi kabullenmenin süresi o denli uzun olur.

onda kendinizi görüyorsanız,ruh ikiziniz olduğunu düşünüyorsanız,güzellik olarak da allah tarafından verilmiş bir çekiciliği varsa o kişi sizin için unutulamayacaklar arasındaki yerini alır.

reddedildikten sonra karşı tarafın neden sizi reddediğini tam olarak bilmek istersiniz,

"ben aşka olan inancımı çok uzun zaman önce yitirdim,kendimi tamamen okuluma ve gelecekteki mesleğime vermeyi istiyorum sadece,bir daha sevmek ve acı çekmek istemiyorum" dedikten sonra laf arasında,"belki bir gün senden daha kötü daha haketmeyen birine aşık olacağım ama aşk böyle bir şey,o şey eksik olduktan sonra olmuyor" diyorsa,kafanız karışır.hiç aşık olmayı düşünmeyen sen değil miydin?e peki bir gün senden kat kat kötü olan birine aşık olacağım belki" ne anlama geliyor?

"insanlık olarak gözümde zirvedesin,kişiliğin,karakterin,kültürün bunlardan hepsinde zirvedesin benim gözümde,kendini kanıtlamak için hiç birşey yapmana gerek bile yok,ama sana o gözle bakamıyorum"

e peki neden azıcık sevmeye çalışmadın beni,anlamak istemedin,tamam aşk bir anda adamın yüreğine düşer ama aynı aşk insanı tanıdıkça da artar.

"şimdiye kadar ne zaman büyük konuştuysam başıma geldim,bir zamanlar çok sevdiğim çocuğa da tipi aynı okulun hademesi gibi demiştim ve aşık oldum."

e peki benim için de büyük konuş o zaman,seninle asla birlikte olamayacağız de,dedin de.peki bakalım o zaman cidden tutuyormuymuş büyük konuşmalarının başına gelmesi.

sadece birşeyi kesinlikle bilmek istiyorum,hala başka birini sevdiğin için mi reddettin,yoksa sadece beni mi sevemedin,aşktan bıktığın için mi sevmedin,nedir?

bir yangının külünü yakıp geçme tekrar,bırak öyle kalsın içimde sönmüş şekilde...

edit: madem buraya kadar okudun,o zaman şunu da oku bari,ibret al halimden.

http://www.itusozluk.com/...