merhaba! itü sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bir interaktif sözlüktür. daha fazla bilgi alabilir, üye olarak içeriğin genişlemesine katkıda bulunabilirsiniz.
  1. 1

aşık olunan kişinin rüyada sevgili olması

1. bu başlıkta
  2. bakın dur
  3. sırala
  4. #ilişkiler
  1. anlattığın hikayenin senaristler tarafından yazılması gibi bir şeydir. zaten her gece yattığında, derslerde, kafanı sıraya koyduğunda, ipodu kulağına alıp müzikler eşliğinde hayalini kurduğun, yazıp yönettiğin fantezilerin, rüyanda başka birinin elinden geçmesidir. tam anlamıyla mutlu olamazsın. bir türlü öpemezsin belki ama uyanmak en büyük hayal kırıklığıdır. sırf rüyanın devamını izleyebilmek için uykuya kaldığı yerden devam edip ilk dersini kaçıran insanlar tanıyorum. ama işin enteresan tarafı, rüyanda aşık olduğun insan seni öpmüş, sana dokunmuş ya da bir şekilde seni etkilemişse uyandıktan sonra da aynı etkiyi sanki gerçekmiş gibi yaşıyorsun bir süre. aptallaşıyorsun. belki de bunun etkisiyle o insana verdiğin elektriği almak rüyanın gerçeğe dönüşmesini sağlayabiliyor.
  2. hep istediğim şeydir aşık olduğum hatta adını bilmediğim bir kız vardı güzelliğine burcu ismini yakıştırmıştım hep ruyamda görmek isterdim sevgilim olsun el ele gezelim diye nitekim görmüştüm kısa ama öz olarak güzel bi duyguydu sonra mahalleden taşındılar falan filan fişmekan...hoş bi duygudur kısaca
  3. eğer platonik bi aşksa ve olması mümkün değilse ancak rüyada görülecek bi durumdur zaten.
  4. platonik aşıkken o rüya müthiş bir olaydır. ancak kısa bir süre sonra gerçek dünyaya geri dönersin ve gerçekliğin acımasızlığı soğuk duş gibi çarpar adamı.
  5. bugün, her ne kadar sevgili olmasamda tavladığımı gördüğüm olaydır. o bile insana yetebiliyor o hissi tatmak, dokunmak ve gözleri açmak.. gün içinde şapşal şapşal dolaşılmasına neden oluyor...
  6. yüzünüzde gülücüklerle uyanmıza sebep olandır.öyle gerçektir yani.sonradan bi bakarsınız ki rüyaymış.gerçek olamazmış ki zaten.nihayetinde de o rüya o gün sizi kederlere boğandır.
  1. 1