1. el el üstünde kimin eli var oynarken de, yıllar geçtikten sonra allahın günü her halini gördükten sonra da ve hatta aranızdaki aşk bittikten sonra da ,geçmişe armağan bir heyecan veren durumdur.
  2. heyecandır,mutluluktur eğer ki aşık olunan kızın aşık olandan haberi yoksa belki de aşık olan için en büyük hayaldir
  3. o an kalbiniz teklemesine,ellerinizin titremesine,midenizin kasılmasına ve nefesinizin kesilmesine yol açar.dünyadaki sayılı mucizevi anlardan biridir.
  4. müthiştir ya...hele bide ilk defaysa varya of of dadından yinmez...resmen o dokunduğun elden kanını alev topuna dönüştüren sıcaklık gelir...o alev topunu yavaaşça yollar kalbinin derinliklerine eritir eritir yavaş yavaş...tatlı tatlı okşar duygularını...sanki onun eline değilde seni pembe dünyaların şelaleleri altında yıkamaya götürecek olan taş gibi perinin elini tutmuşsundur...
  5. müthiş bir heyecana ve kalp çarpmasına sebebiyet veren olaydır.

    kızın kendisine aşık oluduğunuzdan haberi yoktur. vedalaşmak maksadıyla gayet resmi bir şekilde kızla tokalaşmak üzeresinizdir. bu vedadan sonra da kızla yüzyüze görüşme şansınız çok azdır. bunları düşünürken kız elini uzatır. siz heyecandan orada ölmemeye çalışmakta kalbinizin göğüs kafesinizin dışına çıkmaması için ne yapacağınızı bilememektesinizdir.

    ve tokalaşırsınız... o heyecanda kafanız ve vücüdunuz karmakarışıkken onun elinin sıcaklığı herşeyi silip atar. güle güle diyebildikten sonra 20 metre ilerde son kez o elini sallar. ona bir daha dokunmak artık çok çok zordur. kalbinizden sırtınıza sonra da tüm vucuduza yayılan sızıyı çok net hissedersiniz. dakikalar içerisinde yaşadığınız müthiş heyecan ve üzüntünün üzerinizdeki olumsuz etkilerini akşama bir kaç dost ve rakıyla bile atamazsınız...